Publicat 10 Mai 2019 | Expiră 10 Iun 2019

Agent de turism / Travel Agent 3000-4500 lei/luna

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Este necesara o experienta de minim 1 an intr-o agentie de turism pentru a te incardra in cerintele posturilor.

Acceptam si persoane cu o experienta mai mica de un an, dornice sa invete, iar aici partea financiara va fi stabilita in functie de cunostinte si evolutie.

Daca esti dornic sa iti dezvolti calitatile in domeniul turismului, atunci primul pas in a colabora, a fost facut!

De asemenea mai sunt necesare si:
• Cunostinte operare in sistemele de rezervari si ticketing;
• Abilitati de vanzari si negociere;
• Limba Engleza - obligatoriu;
• O alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj;
• Cunostinte generale de turism, destinatii/produse;
• O atitudine proactiva, deschisa, empatica, dornica de dezvoltarea personala;
• Dorinta de a lucra in echipa;
• Abilitati de vanzare in vederea atragerii de noi clienti;
• Ablitati de comunicare si planificare.

Descrierea jobului

Activitatea desfasurata in cadrul agentiei noastre din Calea Mosilor, nr 199, sector 2 si consta in preluarea cererilor direct de la turisti sau din mediul online si procesarea rezervărilor din faza inițiala și până la consumarea serviciilor.

Descriere Job si responsabilitati:

  • Primeste clientii, le analizeaza preferintele si face recomandari privind destinatiile si caile de transport aerian si terestru;
  • Atrage noi clienti;
  • Acorda asistenta profesionala clientilor;
  • Promoveaza destinatiile turistice in legatura cu zborurile alese de clienti si propune variante turistice posibile pe baza consultarii ofertelor;
  • Stabileste impreuna cu clientii destinatia, modalitatea de transport, data si alte detalii legate de calatorie;
  • Intocmeste documentele de calatorie/zbor necesare turistului pentru serviciile cumparate;
  • Emite documentele de calatorie si face rezervari pentru transportul / cazarea clientilor;
  • Urmareste finalizarea tranzactiei turistice si monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor;
  • Intocmeste documentele de incasare a platilor si voucherelor pentru cartile de credit tranzactionate, elibereaza note de plata si incaseaza contravaloarea serviciilor oferite;
  • Preia si redirectioneaza reclamatiile clientilor in vederea solutionarii acestora de catre conducere.

Beneficii:
- bonusuri financiare lunare in functie de performatele obtinute
- Infotripuri
-3 bonusuri
anuale in valoare totala de 900 lei
-dezvolatarea capcitatilor de comunicare si vanzare in turism intr-un mediu placut, tanar si dornic de afirmare.

Agentia de turism Travel US ofera consultanta turistica in vederea alegerii vacantei potrivite, indreptandu-se catre asigurarea unei calitati a serviciilor din punct de vedere al eficientei, pretului si standardelor profesionale, precum si catre dezvoltarea unor relatii de durata, bazate pe incredere si fidelizare.

TravelUS este o soluţie pentru nevoile clienţilor. Dorim să combinăm energia şi entuziasmul afacerii noastre cu puterea relaţiilor cu clienţii și furnizorii pentru a crea o echipă de companii care lucrează împreună pentru a face mult mai mult decât orice am putea face pe cont propriu pentru binele comun şi pentru un mai mare impact social.
Misiunea noastră este de a dezvolta, de a sprijini și consolida relațiile cu clienţii noştri, oferindu-le soluții eficiente și eficace pentru a le satisface întotdeauna aşteptările.
Obiectiv: Să devenim cel mai bun partener al clienţilor noştri, oferind întotdeauna cel mai bun produs posibil, cu cea mai înaltă calitate a serviciilor și demonstrând angajamentul nostru fidel față de dorinţele şi aşteptările acestora.

Expirat
Agent de turism / Travel Agent 3000-4500 lei/luna  -  Travel US Club SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles