Publicat 08 Aug 2008 | Reactualizat 06 Sep 2008 | Expiră 08 Sep 2008

Agent de turism / ticketing

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare.
Ordonat, organizat, punctual.
Capabil sa respecte dead-line-urile.
Comunicativ, sociabil, usor integrabil in echipa.
Pro-activ.

Descrierea jobului

Candidatul va fi subordonat Directorului de Agentie.
Va avea ca principale responsabilitati rezervarea, emiterea si facturarea biletelor de avion.
Este necesara experienta in lucrul cu sistemele de rezervari Amadeus sau Worldspan.
De asemenea, absolvirea unui curs IATA/UFTAA reprezinta un plus.
Experienta in activitati de rezervare si vinzarea pachetelor turistice catre destinatii interne si externe constituie un avantaj.
Foarte bune abilitati operare PC.

Eurolines Romania reprezinta cea mai mare retea de agentii de turism din Romania cu peste 40 de birouri deschise in tara si 7 in strainatate. Principalele domenii de activitate sunt transportul regulat de persoane si turismul, la care se adauga activitati de taxi, rent a car si servicii IT.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Agent de turism / ticketing  -  CONFIDENTIAL