Publicat 13 Mai 2019 | Reactualizat 12 Iun 2019 | Expiră 13 Iun 2019

Agent de turism outgoing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

PREGATIRE SI EXPERIENTA:
Calificari necesare: Studii de specialitate;
Sunt apreciate brevetele, certificarile si acreditarile in domeniu.
Experienta minima : 1-3 ani

COMPETENTELE POSTULUI DE MUNCA:
1.Cunoasterea unui editor de text pe calculator;
2.Operarea cu baze de date;
3.Cunoasterea unei limbi straine de circulatie-ENGLEZA;
4.Cunoasterea pietei de produse turistice ;

Descrierea jobului

ATRIBUTIILE POSTULUI
•Primirea clientilor, analizarea preferintelor clientilor si indrumarea documentata a acestora privind destinatiile si obiectivele turistice;
•Prezinta clientilor programele turistice organizate, în functie de destinatia solicitata si de particularitatile/ preferintele clientilor;
•Promoveaza destinatiile turistice noi si propune variante turistice posibile pe baza consultarii ofertelor;
•Prezinta clientilor contractul-cadru, negociaza clauzele contractuale si verifica completarea corecta si semnarea contractului;
•Emite documentele de calatorie si face rezervarile pentru transportul si cazarea clientilor;
•Urmareste finalizarea tranzactiei turistice, solicita feedback si monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor;
•Întocmeste documentele de încasare a sumelor/ voucherelor, elibereaza documente de plata si încaseaza contravaloarea serviciilor oferite;
•Întocmeste si înregistreaza documentele (oferte, cereri de oferte, comenzi, vouchere,facturi, sesizari, reclamatii etc.) conform procedurilor agentiei;

Bonusuri, beneficii:
- Salariu fix motivant;
- Decontare abonamente transpot, masa calda la prinz
- Posibilitatea de a participa la cursuri de pregatire profesionala;
- Posibilitatea de a merge in infotripuri in tara si in strainatate;

Salariu net: 2500 ron
Sporuri nete :1000-2000 ron

Descrierea companiei

Karpaten Turism.

Expirat
Agent de turism outgoing  -  Karpaten Turism

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles