Publicat 23 Mar 2019 | Expiră 23 Apr 2019

Agent de turism / Online Travel Agent / Travel Agent

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Este necesara o experienta de minim 1 an intr-o agentie de turism pentru a te incardra in cerintele posturilor.

Acceptam si persoane cu o experienta mai mica de un an, dornice sa invete, iar aici partea financiara va fi stabilita in functie de cunostinte si evolutie.

Daca esti dornic sa iti dezvolti calitatile in domeniul turismului, atunci primul pas in a colabora, a fost facut!

De asemenea mai sunt necesare si:
• Cunostinte operare in sistemele de rezervari si ticketing;
• Abilitati de vanzari si negociere;
• Limba Engleza - obligatoriu;
• O alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj;
• Cunostinte generale de turism, destinatii/produse;
• O atitudine proactiva, deschisa, empatica, dornica de dezvoltarea personala;
• Dorinta de a lucra in echipa;
• Abilitati de vanzare in vederea atragerii de noi clienti;
• Ablitati de comunicare si planificare.

Descrierea jobului

Activitatea desfasurata in cadrul agentiei noastre din Calea Mosilor, nr 201, sector 2 si consta in preluarea cererilor direct de la turisti sau din mediul online si procesarea rezervărilor din faza inițiala și până la consumarea serviciilor.

Descriere Job si responsabilitati:

  • Primeste clientii, le analizeaza preferintele si face recomandari privind destinatiile si caile de transport aerian si terestru;
  • Atrage noi clienti;
  • Acorda asistenta profesionala clientilor;
  • Promoveaza destinatiile turistice in legatura cu zborurile alese de clienti si propune variante turistice posibile pe baza consultarii ofertelor;
  • Stabileste impreuna cu clientii destinatia, modalitatea de transport, data si alte detalii legate de calatorie;
  • Intocmeste documentele de calatorie/zbor necesare turistului pentru serviciile cumparate;
  • Emite documentele de calatorie si face rezervari pentru transportul / cazarea clientilor;
  • Urmareste finalizarea tranzactiei turistice si monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor;
  • Intocmeste documentele de incasare a platilor si voucherelor pentru cartile de credit tranzactionate, elibereaza note de plata si incaseaza contravaloarea serviciilor oferite;
  • Preia si redirectioneaza reclamatiile clientilor in vederea solutionarii acestora de catre conducere.

Beneficii:
- bonusuri financiare lunare in functie de performatele obtinute
- Infotripuri
-3 bonusuri
anuale in valoare totala de 900 lei
-dezvolatarea capcitatilor de comunicare si vanzare in turism intr-un mediu placut, tanar si dornic de afirmare.

Peste 28 de ani de activitate si experienta, peste 45 de agentii la nivelul intregii tari, o echipa formata din peste 150 de specialisti in turism si sute de agentii partenere in intreaga tara sunt garantia standardelor internationale de calitate pe care le aplicam pentru fiecare vacanta sau eveniment corporate, indiferent de buget sau destinatie, sa fie o experienta memorabila si incantatoare. Toti clientii nostri beneficiaza de consultanta de specialitate dedicata, in functie de nevoi si exigente atat inainte de achizitia pachetelor si serviciilor turistice, dar si de asistenta pe parcursul sejururilor sau evenimentelor organizate de Paralela45. Paralela 45 este, cel mai probabil, unul din cele mai cunoscute nume din turismul romanesc, fiind unul din primii touroperatori, atat ca cifra de afaceri, dar mai ales in privinta numarului de turisti care au calatorit si au avut parte de #experientedeneuitat.

Expirat
Agent de turism / Online Travel Agent / Travel Agent  -  Paralela 45 - Sediul Mosilor

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles