Publicat 12 Mai 2010 | Expiră 12 Mai 2010

Agent de Turism cu Brevet

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Informatii despre candidatul pe care il cautam:

- cunostinte bune de limba germana si engleza
- detine brevet de turism
- experienta de minimum 1 an pe acest post in cadrul unei agentii de turism
- abilitati la vanzare
- bun cunoscator si utilizator al Microsoft Office (Word, Excel, navigare Internet)
- disponibilitate pentru program prelungit
- prezenta fizica agreabila,fire comunicativa,spirit de echipa
- intentie de a deveni un profesionist in turism,calificare si pregatire profesionala continua

Descrierea jobului

Cateva dintre responsabilitatile viitorului angajat:

• trimiteri de turisti romani in strainatate;
• vanzarea propriu-zisa de programe turistice (PROMO AGENT);
• conceperea unor programe la cerere si pachete de servicii pentru simpozioane, conferinte, misiuni economice etc;
• cunoasterea in detaliu a programelor turistice, servicii de cazare, de transport ce fac parte din oferta agentiei;
• legatura stransa cu clientii si informarea acestora despre conditiile de inscriere si calitatea serviciilor oferite;

Cateva dintre beneficiile viitorului angajat:

- posibilitate de afirmare motivata de salarizare
- concedii in tara si strainatate atractive
- loc de munca cu dotari tehnice de ultima ora (retea de calculatoare,calculator personal,soft dedicat,etc)
- posibilitatea avansarii in functie
- salariul nu este limitat;daca performantele profesionale sunt vizibile si veniturile vor fi pe masura.

Agentia Mayer & Mayer exista de 26 de ani, iar activitatile principale sunt transportul international de persoane precum si plasarea fortei de munca in strainatate. Dorim in acest sens sa ne extindem activitatea prin dezvoltarea unei ramuri noi, cea a turismului intern si international.

Expirat
Agent de Turism cu Brevet  -  Mayer & Mayer

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles