Agent de turism / Consultant Turism

EXIMTUR IASI 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- experienta minim 1 an ca si agent de turism intr-o agentie de turism;
- studii superioare;
- cunostinte solide operare PC;
- cunostinte foarte bune de geografie si cultura generala;
- cunostinte de limba engleza
- disponibilitate, in cazul in care va fi nevoie, la program prelungit;
- disponibilitate, in cazul in care va fi nevoie, la deplasari.

Ce fel de persoana cautam:
- pasionata de calatorii, geografie si turism
- cu spirit de echipa
- dornica sa invete
- orientata spre client

Descrierea jobului

Ce vei face:
- preluarea solicitarilor de la clienti si intocmirea ofertelor pentru acestia;
- rezervarea/vanzarea serviciilor turistice si a biletelor de avion catre client;
- pastrarea legaturii cu clientii;
- intocmirea documentelor fiscale si de calatorie;
- acordarea de consultanta si suport inainte, in timpul si dupa incheierea calatoriei.

Ce oferim:
- un mediu de lucru placut si performant
- formare profesionala permanenta specifica domeniului si sprijin in construirea unei cariere in domeniul travel
- participare la info-trip-uri de cunoastere a destinatiilor
- bonusuri in functie de performante, atat in bani, cat si in vacante
- reduceri la vacantele personale

Fondata in anul 1993 la Cluj Napoca, compania EXIMTUR a cunoscut o dezvoltare continua, extinzandu-si reteaua de agentii proprii in orase importante din Romania si devenind una dintre cele mai importante companii de turism din Romania.
Cu sprijinul si increderea acordata de clientii si partenerii nostri, astazi, reteaua EXIMTUR este formata din 12 de agentii de calatorie, in orasele: Bucuresti, Cluj-Napoca, Timisoara, Sibiu, Suceava, Constanta, Iasi, Medias, Alba Iulia, Hunedoara si Resita.
Misiunea EXIMTUR este aceea de a deveni consultantul Dumneavoastra de calatorie! Ne propunem sa oferim clientilor nostri produse turistice si servicii de calatorie complete si de inalta calitate!
Valorile EXIMTUR sunt date in primul rand de respectul fata de clientii, angajatii, partenerii si colaboratorii nostri si de desfasurarea unei activitati transparente, cu respectarea legislatiei nationale si a Uniunii Europene!
Echipa EXIMTUR, parteneriatele solide in tara si in strainatate si know-how-ul dobandit asigura clientilor nostri inalta calitate a serviciilor de calatorie, diversitatea destinatiilor si serviciilor oferite, siguranta calatoriei si un raport corespunzator pret calitate pentru fiecare tip de serviciu!
Publicat 6 Oct. 2022 Expiră 5 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.