Publicat 24 Sep 2019 | Reactualizat 24 Oct 2019 | Expiră 25 Oct 2019

Agent de turism / Consultant Turism

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam candidati dinamici, cu abilitati de comunicare, pozitivi, creativi, dedicati activitatii pe care o desfasoara si carora le place lucrul bine facut. Daca te regasesti in cele ce urmeaza, ai putea fi unul din viitorii nostri colegi / colege. Daca nu, dar totusi stii cine ar putea fi potrivit, zi-i despre noi si iti multumim cu un weekend gratuit la mare daca se termina cu o angajare :)
In caz ca esti atras de mediul corporatist, cu multi angajati, atunci nu credem ca suntem o alegere buna pentru tine. Noi nu avem multi sefi, suntem putini dar dedicati, ne place sa inovam, sa fim altfel, punem mare accent pe profesionalism si satisfactia clientului, dar mai ales pe integritate, seriozitate si respect reciproc.

Suntem flexibili, apreciem mai mult omul decat profesionistul, dar avem si cateva cerinte importante! Daca esti departe de ele, mai bine ne cunoastem cu alta ocazie.

  • experienta cel putin 1-2 ani pe un post similar; cunoasterea destinatiilor Bulgaria si / sau Grecia reprezinta un avantaj
  • abilitati vanzari si customer service; ii place sa finalizeze tranzactii
  • studiile in turism sunt interesante dar nu obligatorii; reprezinta totusi un avantaj
  • cunoasterea limbii engleze (scris / vorbit la nivel de conversatie cel putin nivel mediu)
  • serios, punctual, organizat, spirit de echipa, capacitate de lucru in situatii de strespermis de conducere - optional

Descrierea jobului

  • identifica nevoile clientului si ofera consultanta de specialitate in alegerea celei mai potrivite variante
  • interactioneaza telefonic, prin e-mail sau in agentie cu turistii
  • isi insuseste si aplica tehnici / strategii de vanzari
  • mentine legatura cu clientii si furnizorii, asigura buna desfasurare a operatiunilor pana la finalizarea comenzilor;
  • urmareste platile, intocmeste documente fiscale si de calatorie;
  • mentine si dezvolta portofoliul de clienti;
  • utilizeaza un sistem personalizat de management al ofertelor, clientilor si al proceselor de rezervare / comenzi; utilizarea sistemelor de rezervare al touroperatorilor germani reprezinta un avantaj
  • contribuie la realizarea pachetelor turistice, prelucreaza informatiile, oferta de pret, gestioneaza si actualizeaza baze de date.
  • participa infotripuri periodice si isi consolideaza cunostintele despre destinatii, produse
Beneficii
In functie de nivelul tau de pregatire iti pregatim un pachet salarial interesant. In linii mari, acesta este format din salariu fix + bonusuri periodice in functie de performanta.

Suntem printre primele agentii de turism on-line din Romania si, de 10 ani, organizam eficient vacante la un pret convenabil. In prezent suntem una din cele mai apreciate agentii de turism pentru destinatia Bulgaria. Trecem printr-un proces intens de rebranding si reorganizare. In viitorul apropiat intentionam extinderea portofoliului de destinatii si produse, in special a celor exotice.

Ne dedicam satisfactiei clientului si de aceea avem 98% turisti care ne recomanda serviciile (date obtinute din peste 14.000 reviews).

Expirat
Agent de turism / Consultant Turism  -  Travel Planner

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles