Publicat 26 Mar 2012 | Expiră 16 Apr 2012

Agent de turism/Consilier servicii turistice

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- experienta de cel putin 1 an pe un post intr-o agentie de turism sau in domeniul turismului in general;
- abilitati foarte bune de comunicare;
- amabilitate, politete;
- empatie, capacitatea de a intelege nevoile clientilor si de a le oferi serviciile potrivite;
- capacitatea de a indeplini sarcini cu rapiditate;
- dorinta de a lucra pe termen lung intr-o agentie de turism.

Descrierea jobului

Agent de turism:
- primeste cereri de oferta de la clienti (telefonic, prin e-mail si la locul agentiei);
- identifica nevoile turistilor;
- cauta servicii/pachete de servicii care corespund cerintelor turistilor;
- solicita oferte catre colaboratori (daca e cazul);
- realizeaza oferta, pe care o prezinta ulterior turistilor;
- recontacteaza clientii pentru culegerea de feedback;
- incaseaza contravaloarea serviciilor turistice si semneaza contractele cu turistii;
- efectueaza rezervari in sisteme online sau prin e-mail catre furnizorii de servicii turistice.
Beneficii:
- salariu fix, negociat in urma interviului;
- bonus comision din vanzarile realizate, dupa primele 3 luni.

Descrierea companiei

www.toursim.ro

Expirat
Agent de turism/Consilier servicii turistice  -  TOUR SIM

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles