Publicat 11 Iun 2008 | Expiră 12 Iun 2008

Agent de asigurari/Unit Manager

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- absolventi(sau in curs de absolvire) studii superioare (domeniu economic,juridic prezinta un avantaj);
- experienta in vanzari directe/management constituie un atu categoric;
- abilitati de comunicare,negociere si motivare;
- deschis la nou ,ambitios , orientat spre rezultate si cariera ,prezenta business agreabila;
- spirit de persuasiune dezvoltat

Descrierea jobului

Agent de asigurari:

-participarea la programul de training initial,national si regional;
-prospectarea pieţei ţintă
-abordarea potentialilor clienti
-identificarea necesităţilor financiare ale potenţialilor clienţi;
-crearea şi stabilirea solutiilor raportate necesitatilor financiare –consultanta financiara
-posibilitati reale de promovare;
-service permanent in vederea gestionarii propiului portofoliu;

Unit Manager:

-partciparea la programul de training initial,national si regional ;
- activitati de Human Resources(recrutare&selectie)
-planificarea activitatii unit-ului coordonat
-crearea strategiei de dezvoltare a portofoliului si a unit-ului
- evaluarea permanenta a rezultatelor, activitatilor si competentelor echipei.

BENEFICII:

-PROGRAM DE TRAINING extensiv,la nivel regional si national;
-FINANTARE PERMANENTA pe durata colaborarii(300-1000EUR);
-sistem de comisionare European
-pachet de bonusuri motivant;
-mediu de lucru profesionist.

Descrierea companiei

www.grawe.ro

Grazer Wechselseitige şi-a construit puterea financiară de-a lungul a peste 175 de ani de experienţă. Rezultatul: un concern financiar solid şi cu o componenţă diversificată.

Secolul 19 este martorul numeroaselor schimbări şi prefaceri ale societăţii moderne. Punerea bazelor industriei moderne a asigurărilor este doar una din modificările peisajului social, n aceasta perioadă nfiinţndu-se numeroase companii de asigurări. Multe societăţi, printre care şi Grazer Wechselseitige Versicherung, funcţionează cu succes şi n prezent. Este vorba despre acele societăţi care au reuşit să depăşească momentele dificile sau perioadele de criză prin profesionalism, seriozitate şi stabilitate.
n 1828, prin strădaniile Arhiducelui Johann de Austria, fratele mai mic al mpăratului austriac Franz Josef I, a fost constituită "Grazer Wechselseitige", o asociaţie de asigurare bazată pe mutualitate. Tot n acest an, apare şi primul tip de asigurare, cel mpotriva incendiilor.
Grawe Romnia şi-a nceput activitatea n octombrie 2000, viznd exclusiv domeniul asigurărilor de viaţă. Deţinnd 99,98 % din pachetul de acţiuni, grupul Grawe este acţionarul majoritar al companiei romneşti.
Ne conducem după următorul motto: “Asigurarea de partea TA”, iar strategia noastră este să punem n permanenţă clientul pe primul loc, să i oferim cele mai bune produse şi servicii n orice moment.
La nceputul anului 2002, Grawe Romnia a hotărt achiziţionarea propriului sediu. Astfel, de la 1 decembrie 2002 pnă la 22 septembrie 2006, Grawe Romnia Asigurare a avut sediul central n vila Anastasie Simu, situată la numărul 1 pe strada omonimă, n spatele Ateneului Romn. Vila a fost proiectată de către renumitul arhitect Grigore Cerchez, n stil neoclasic francez, caracteristic sfrşitului de secol XIX n Romnia. Construcţia a fost ridicată n anul 1889. Am avut de ales ntre multiple soluţii n privinţa sediului central al firmei. Am dorit să redăm Bucureştiului fie şi doar o parte din strălucirea de altădată şi,de aceea, am optat pentru această clădire - monument istoric. O dată cu restaurarea acestei opere, am urmărit păstrarea stilului şi liniei de compoziţie iniţiale. Costurile reconstrucţiei şi restaurării s-au ridicat la aproximativ 0,5 milioane USD, valoarea clădirii atingnd astfel suma de 1,5 milioane USD.
Pe 25 septembrie 2006, Grawe Romnia s-a mutat n noul Business Center al companiei. Clădirea de birouri din centrul Bucureştiului, de pe strada Vulturilor nr. 98A a fost achiziţionată la nceputul anului 2006, valoarea investiţiei ridicndu-se la 8 milioane de Euro. Din suprafaţa totală a construcţiei, de 5.200 mp, Grawe Romnia şi-a păstrat n folosinţă cca. 1.000 mp, restul spaţiilor fiind date spre nchiriere.
n lista ritmului de evoluţie pe care GRAWE l-a adoptat s-a nscris şi achiziţionarea, n 2005, a unui important jucător de pe piaţa asigurărilor din Romnia, societatea SARA MERKUR. Hotărrea s-a datorat rezultatelor deosebit de bune ale companiei GRAWE Romnia şi a reprezentat recunoaşterea faptului că această companie a atins un nivel de “maturitate”, ce garantează că poate face faţă sarcinii complexe de preluare. Foarte importante n această decizie au fost portofoliul de clienţi ai Sara Merkur, precum şi forţa de vnzări directe a societăţii. n cursul lunii august 2005, Grawe Romnia a preluat ntreg portofoliul de clienţi al Sara Merkur, iar n martie 2006 a fost finalizată preluarea.
Au fost preluate un număr de 55.994 contracte de asigurări de viaţă (lei şi Euro), 1.916 contracte de asigurări de sănătate (lei şi Euro) şi 713 contracte de asigurări de accident (lei şi Euro), reprezentnd o primă anuală de portofoliu n valoare de 10.278.300 lei.

De cnd am intrat pe piaţă şi pnă n prezent, seriozitatea şi profesionalismul ce ne caracterizează au determinat un număr de peste 150.000 de clienţi să opteze pentru produsele noastre.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Agent de asigurari/Unit Manager  -  CONFIDENTIAL