AGENT COMERT EXTERIOR

BICO INDUSTRIES SA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- studii superioare;
- bun cunoscator al limbii engleze (cerinta obligatorie);
- persoana dinamica, proactiva si cu bune abilitati in tehnici de negociere;
- experinta pe o pozitie similara – reprezinta un avantaj;
- cunostinte avansate de operare PC – pachet Office;
- cunoasterea legislatiei in vigoare si a tuturor reglementarilor privitoare la vanzari externe;
- disponibil pentru deplasari in strainatate;
- experienta in conducere auto;

ABILITATI:
- de coordonare si comunicare;
- implicare in rezolvarea sarcinilor trasate si respectarea dispozitiilor sefilor ierarhici;
- capacitate de a face fata unor sarcini multiple ;
- adaptabilitate la situatii diverse, receptiv la schimbare.
- team worker;

Descrierea jobului

- prospectarea pietii de profil si a conditiilor de livrare;
- negociază cu clientii preturile de vanzare, încheie contracte cu aceştia;
- stabileste relatii optime cu partenerii pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale;
- ia măsurile necesare pentru ca toate comenzile să fie executate în limita bugetului alocat;
- recomandă alegerea produselor;
- verifica si urmareste derularea contractelor;
- respecta procedurile şi instrumentele de lucru necesare gestionarii activităţii de vanzare/achiziţii la nivel de companie;
- întocmeşte şi urmăreşte comenzile de vanzare import/export;
- intocmeste documentele pentru formalităţile vamale;
- optimizarea costurilor şi timpului, derularea activităţilor în condiţii de siguranţă;

BICO INDUSTRIES activeaza pe piata productiei si distributiei de materiale de constructii . Colaboram cu majoritatea distribuitorilor de materiale de constructii din Romania
Publicat 8 Iun. 2022 Expiră 8 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.