AGENT COMERCIAL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Limba engleza nivel mediu ( scris, citit, vorbit);
- Cunostinte foarte bune de operare pe computer ( Word, Excel, Microsoft Outlook, internet );
- Bune abilitati de comunicare si organizare;
- Persoana entuziasta, determinata, cu initiativa;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Dispus la un proces dе învățare și dezvoltare continua;
- Organizare si planificare. Planifica si organizeaza totul intr-o maniera eficienta si productiva. Se concentreaza pe prioritatile cheie. Poseda abilitatea sa coordoneze proiecte multiple cu termene de livrare diferite;
- Gandire critica. Capabil sa proceseze structura un volum de informatii si sa obtina concluzii relevante. Verifica permanent informatia si cauta sa inteleaga in profunzime si in detaliu conceptele cu care se intalneste;
- Persistent. Arata tenancitate si dorinta de face toate eforturile pentru a rezolva o problema;
- Proactiv. Actioneaza fara sa i se spuna ce sa faca. Aduce permanent noi idei in companie;
- Standarde ridicate. Cere de la sine si de la echipa cele mai inalte performante, nimic mai putin decat a fi cel/cei mai buni;
- Spirit de echipa. Cere ajutorul celor din jur si lucreaza cu superiorii pentru a asigura un mediu general de cooperare. Confortabil sa lucreze intr-o echipa multidisciplinara.

Descrierea jobului

- Posturile libere din cadrul Departamentului Comercial presupun activitati ce se desfasoara exclusiv la birou, nefiind necesare deplasari;
- Identifica potentiali clienti/parteneri (persoane juridice) si initiaza procesele de vanzare;
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii/partenerii companiei (persoane juridice);
- Participa la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;
- Intocmeste rapoarte de activitate;
- Participa prin propuneri la stabilirea si implementarea strategiei de vanzari;
- Pregătirea documentațiilor de achiziții pentru licitatii;
- Intocmirea tuturor documentelor necesare pentru finalizarea unei vanzari: oferta, contract,fisa de proiect;
- Managementul contractelor - facturi, plati;
- Respecta imaginea si politica companiei in relatiile cu clientii/ partenerii (persoane juridice).

Oferim:
- salariu atractiv si motivant;
- contract de munca pe perioada nedeterminata;
- plata la timp a drepturilor salariale;
- suport logistic pentru desfasurarea activitatii (telefon si PC performant);
- mediu de lucru profesionist;
- posibilitate de dezvoltare în cadrul companiei.
- stabilitatea locului de munca.

Descrierea companiei

SC EUROSTING AAW INDUSTRY SRL produce si comercializeaza:
- stingatoare de incendiu - portative si carosabile incarcate cu pulbere, spuma mecanica si CO2;
- pichete P.S.I. si cutii hidrant echipate conform normelor in vigoare;
- hidranti subterani, supraterani, portativi;
- accesorii P.S.I. ( furtune, racorduri, tevi refulare, etc. );
- instalatii de semnalizare si stins incendii.
si executa lucrari de :
- servicii de verificare, incarcare si reparare stingatoare, pe tot cuprinsul tarii, la un inalt nivel calitativ si cu maxima operativitate;
- ignifugare a materialelor combustibile;
- termoprotectie a structurilor metalice;
- instalatii de stins si de detectie.
Publicat 14 apr. 2022 Expiră 14 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos