Agent Check-In - Aeroport SIBIU

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Aviatia da senzatia.

Daca esti o persoana empatica si comunicativa, care poate rezolva orice problema cu dedicare, atunci incepe-ti calatoria ta profesionala alaturi de colegii nostri, care iti vor asigura suportul necesar in gestionarea cu succes a activitatii tale zilnice.
Din aceasta pozitie, vei coordona activitatea de deservire a aeronavelor la sol, in conformitate cu regulamentul aeroportuar si al Companiilor de Transport Aerian pe care le deservim.

Ce ne dorim de la tine?:
  • cunostinte de limba engleza, nivel avansat;
  • cunostinte PC;
  • empatie, proactivitate si orientare catre clienti;
  • bune abilitati de comunicare si claritate in exprimare;
  • studii relevante, minim diploma de bacalaureat;
  • flexibilitate pentru un program in ture;
  • spirit de echipa si entuziasm;
  • o alta limba straina ( vorbita la un nivel mediu) poate constitui un avantaj.

Descrierea jobului

Care va fi rolul tau in acest job?:
  • inregistrezi pasagerii si/sau bagajele acestora: verifici rezervarile pasagerilor si documentele de calatorie;
  • aloci locuri pasagerilor luand in considerare locurile pre-rezervate, cantaresti bagajul/bagajele pasagerilor si introduci datele in sistemul computerizat impus de compania deservita;
  • te asiguri ca dimensiunile bagajelor si greutatea lor sunt in limitele cerute de catre compania deservita si ca bagajele de cala sunt etichetate corect;
  • indrumi pasagerii catre poarta de imbarcare alocata zborului respectiv;
  • te asiguri ca bagajele sunt trimise la banda de bagaje;
  • identifici pasagerii ce necesita asistenta speciala si le acorda serviciile de care acestia au nevoie;
  • imbarci pasagerii: verifici cartile de imbarcare si documentele necesare pentru zbor.
Ce iti oferim?
  • contract de munca, perioada nedeterminata;
  • servicii medicale private;
  • bonus lunar de performanta;
  • posibilitate reala de crestere profesionala si de promovare in cadrul companiei;
  • training-uri de specialitate;
  • voucher anual de vacanta;
  • tichete de masa;

SC MENZIES AVIATION ROMANIA SA este membra a grupului Menzies Aviation PLC, a doua cea mai mare companie de handling din lume care deserveste, pe diverse Aeroporturi Internationale, majoritatea companiilor aeriene care transporta pasageri si/sau cargo, cu puncte de lucru in 246 de statii in lume (5 continente), cu peste 22.000 angajati, singura companie de handling care presteaza servicii pe 7 Aeroporturi din Romania.
Publicat 28 iun. 2022 Reactualizat 26 iul. 2022 Expiră 28 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos