Agent Asigurare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 2200 - 3000 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii / superioare;
  • Abilitati de organizare a timpului;
  • Orientarea catre obtinerea de rezultate;
  • Putere de convingere;
  • Abilitati de comunicare;
  • Lucrul cu pachetul M. Office.

Descrierea jobului

  • Incheierea politelor de asigurare precum: RCA, CASCO, PAD, TRAVEL, ETC
  • Consilierea clientului in vederea incheierii unei polite de asigurare
  • Prospectarea bazei de clienti
  • Cautarea de potentiali clienti
  • Anuntarea clientilor despre expirarile politelor
  • Anuntarea clientilor despre ofertele noi din piata si beneficiile acestora
  • Activitati conexe in cadrul biroului (xerox, activitati de secretariat)
  • Calitati precum seriozitatea, disciplina si corectitudinea sunt esentiale
  • Postul este unul front-office

CLS GLOBAL BUSINESS INVEST S.R.L. a luat nastere in anul 2021 in luna februarie avand la baza un parteneriat solid cu unul dintre cei mai mari brokeri de asigurare din Romania. Evolutia firmei a fost una constanta si liniara si dorim ca viitorii angajati sa duca acest trend mai departe prin seriozitate si disciplina.
Publicat 27 Iun. 2022 Reactualizat 25 Iul. 2022 Expiră 27 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos