Publicat 19 Feb 2015 | Reactualizat 19 Mar 2015 | Expiră 23 Mar 2015

Agent Achizitii / Buyer

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Abilităţi excelente de comunicare si networking
- Abilităţi reale de planificare, organizare şi viteză de reacţie
- Cunoştinţe de limbi străine engleza la nivel avansat
- Cunoştinţe relevante în domeniu;
- Flexibilitate, răbdare, atenţie la detaliu;
- Cunoştinţe operare PC – pachetul Office;
- Disponibilitate pentru program de muncă prelungit;
- Experienta anterioara in domeniu este un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități
- Identifică necesarul de aprovizionare;
- Negociază cu furnizorii preturile de achiziţie, încheie contractele cu aceştia;
- Organizeaza şi desfăşoara activitatea de achiziţii la nivelul companiei;
- Ia măsurile necesare pentru ca toate comenzile să fie executate în limita bugetului;
- Recomandă alegerea produselor;
- Intocmeşte şi analizează cererile de ofertă;
- Supervizează derularea contractelor;
- Analizează piaţa şi sistemul de livrare pentru evalua valabilitatea actuala şi viitoare a produselor;
- Intocmeşte şi urmăreşte comenzile de aprovizionare import/export;
- Urmăreşte livrările şi asigură documentele pentru formalităţile vamale;

Beneficii:
- Oportunitatea de a face parte dintr-o companie dinamica aflata in plina dezvoltare
- Integrarea intr-un proces de dezvoltare personala si instruire
- Pachet de beneficii competitiv, direct corelat cu rezultatele activitatii

PRINCEPS STUDIO INC este o companie specializata in domeniul amenajarilor interioare, oferind solutii integrate de consultanta, proiectare, productie, montaj si intretinere. PRINCEPS STUDIO INC are centre de vanzare in Timisoara si Bucuresti iar activitatea de productie (tamplarie, scari, mobilier) se desfasoara la Tileagd (Jud. Bihor).

Expirat
Agent Achizitii / Buyer  -  Princeps Studio Inc