Publicat 11 Feb 2020 | Reactualizat 10 Mar 2020 | Expiră 13 Mar 2020

Agency Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru a avea suuces in acest rol, candidatul ideal ar trebui sa dea dovada de:
• Orientare catre client
• Excelente abilitati de comunicare
• Capacitate de organizare si planificare a activitatii
• Cunoasterea pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, OutlookExpress)
• Proactivitate
• Deschidere la provocarile specifice lucrului cu echipe de vanzari
• Studii superioare

Descrierea jobului

• Suport pentru forta de vanzari, reprezentand legatura dintre sediul central si agentie
• Introducerea in sistem a documentelor de asigurare
• Implicare in campaniile de conservarea portofoliului de clienti
• Pregatirea sau centralizarea diverselor rapoarte

Metropolitan Life este parte din MetLife, Inc., una dintre cele mai mari companii de asigurări de viață din lume. Înființată în 1868, MetLife oferă, la nivel global, asigurări de viață, planuri de pensii, beneficii pentru angajați și servicii de administrare a activelor. Cu aproximativ 100 de milioane de clienți, MetLife are operațiuni deschise în aproape 50 de țări și deţine poziţii de conducere în pieţe din Japonia, America Latină, Asia, Europa şi Orientul Mijlociu.

În România, Metropolitan Life are peste 17 ani de activitate pe piața de asigurări de viață. Două milioane de clienți beneficiază de asigurări de viață și pensii private obligatorii oferite de Metropolitan Life la nivel local.

Expirat
Agency Specialist  -  Metropolitan Life Asigurari MetLife Europe d.a.c Dublin Sucursala Bucuresti

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles