Publicat 02 Apr 2008 | Reactualizat 30 Apr 2008 | Expiră 03 Mai 2008

Agency Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Diplomă universitară: Economie/Drept
• Realizările n domeniul academic sunt mai puţin importante dect un istoric bogat n domeniul vnzărilor n special n ceea ce priveşte atragerea de noi clienţi
• Minim 2 ani de experienţă n vnzări, minim 1 an de experienţă bancară, minim 1 an n funcţie de conducere
• Cunoaştere temeinică a domeniului de activitate clienţilor şi a activităţilor competiţionale
• Experienţă anterioară n cadrul instituţiilor financiare, un mediu de consum n permanentă schimbare.
• Experienţă recentă ntr-o funcţie similară ntr-un mediu axat pe client
• Experienţă n mediul tehnologic şi nţelegerea sistemului bancar
• Capacitate de analiza financiara
• Aptitudini foarte bune de negociere si vanzare
• Aptitudini de leadership si coordonare
• „Role Model”
• Expunere la business, tranzactii complexe/ structurari financiare
• Atentie la detalii
• Rapiditate in analizarea pietelor si a garantiilor
• Initiativa si creativitate
• Membru eficient al echipei, orientandu-se catre rezultate si medii competitive
• Pastrarea concentrarii in munca sub presiune
• Engleza – fluent
• Cunoastere PC

Descrierea jobului

• Coordonarea activităţii sucursalei prin utilizarea optimă a resurselor disponibile şi ndeplinirea nivelului de profit conform politicii Băncii
• mbunătăţirea comunicării cu clienţii externi şi interni
• Iniţierea şi dezvoltarea relaţiilor cu clienţii “strategici”
• Motivarea angajaţilor din agentie
• Reprezentarea agentiei n mediul local de afaceri şi administrativ
• Oferta unui nivel nalt al serviciului de asistenţă clienţi
• Oferta potenţialului de cross-selling (vnzare ncrucişată) clienţilor Corporate
• Stabilirea unui mecanism eficient de identificare a grupurilor vizate de clienţi per sector de activitate
• Colaborarea strnsă cu angajaţii Retail din HO pentru reflectarea activităţilor de satisfacere a clienţilor n domeniul cercetării de piaţă şi elaborarea de noi produse
• Implementarea mecanismelor eficiente pentru realizarea şi mbunătăţirea continuă a standardelor de satisfacere a clienţilor
• Organizarea activităţii prin măsuri de prioritizare şi mpărţire a responsabilităţilor ntre angajaţi cu scopul de a maximiza indicatorul de rentabilitate a capitalurilor şi a creşte gradul de satisfacere al clienţilor
• Stabilirea şi ndeplinirea bugetului anual al agentiei şi identificarea setului de criterii de profitabilitate
• Efectuarea selecţiei noilor angajaţi şi promovarea n cadrul agentiei, conform regulilor interne
• Coordonarea activităţii de evaluare a performanţei angajaţilor din agentie
• Stabilirea planurilor de pregătire şi transmiterea lor Departamentului de Resurse Umane
• Comunicarea permanentă cu HO pentru mbunătăţirea proceselor
• Stabilirea unui mecanism eficient de generare a specialiştilor pe piaţă din cadrul forţei de vnzare locale şi transmiterea la HO
• Definirea procedurilor de lucru referitoare la serviciul clienţi, nainte de implementarea acestora
• Egalizarea activelor şi pasivelor sucursalei
• Comunicarea noilor produse de vnzări angajaţilor, procedurilor legate de administrarea riscului şi a celor juridice, urmărind implementarea acestora n consecinţă;
• Adoptarea celor mai bune standarde de comunicare att cu clienţii interni ct şi cu cei externi

UniCredit Group este una din cele mai mari organizatii financiar-bancare din Europa, fiind numarul 1 pe piata bancara din Europa Centrala si de Est. UniCredit este prezent in 23 de tari, unde 170.000 angajati deservesc peste 40 milioane de clienti prin intermediul a 9,000 de sucursale.

Expirat
Agency Manager  -  UniCredit Tiriac Bank S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles