Publicat 07 Oct 2020 | Reactualizat 21 Oct 2020 | Expiră 06 Nov 2020

Advertising Designer (Grafician)

1 post

Descrierea jobului

Oferim optiunea lucrului remote, on-site sau combinat (on-site + work from home)

Cerinte:

  • cel putin 1 an de experienta grafician pe proiecte
  • cunostinte avansate de Adobe Illustrator, InDesign & Photoshop, Corel Draw
  • cunoasterea standardelor actuale de webdesign
  • pregatire formala atestata din domeniul designului

Constituie avantaj:
  • studii universitare in domeniul designului
  • cunostinte de baza de programare informatica front-end
  • cunostinte de baza grafica 3D
  • cunostinte de nivel mediu Adobe After Effects

Alte cerinte:

Capacitate de comunicare buna, decenta comportamentala si responsabilitate fata de termenele si sarcinile atribuite
Sustinerea CV-ului cu un portofoliu de lucrari realizate

Responsabilitati:

Concepe identitate vizuala de brand si pentru campanii de promovare in cadrul echipei de creatie
Prelucrare imagini la nivel comercial
Design pentru online (website/landing pages, social media visuals, bannere, newsletter templates, etc)

Descrierea companiei

Ce oferim:

Integrarea intr-o echipa dinamica, motivata si cu experienta.
Lucrul in metodologie SCRUM cu proiecte si taskuri bine organizate.
Mediu de lucru profesional, placut si dinamic.
Echilibrul intre munca si viata personala a angajatilor are o mare importanta pentru noi.

Bonusuri lunare in functie de performanta.

Advertising Designer (Grafician)  -  Creative Eye

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles