Publicat 21 Ian 2008 | Reactualizat 18 Feb 2008 | Expiră 21 Feb 2008

Administrator

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• 4-5 ani experienta de lucru in general (preferabil min. 1 an experienta pe un post similar)
• Minimum studii medii
• Cunostinte de utilizare a calculatorului (Word, Excel)
• Abilitati de organizare, capacitate de finalizare
• Orientare catre detalii, rigurozitate
• Abilitati de negociere
• Integritate
• Rezistenta la stress
• Spirit de echipa
• Flexibilitate, atitudine proactiva

Descrierea jobului

• Asigura, din punct de vedere administrativ, buna desfasurare a activitatii de zi cu zi a centrului medical cat si a cabinetelor medicale arondate
• Centralizeaza comenzile de la diverse departamente din clinica, face aprovizionarea cu materialele necesare, le depoziteaza si distribuie corespunzator
• Opereaza diverse informatii in sistemul informatic
• Verifica facturile primite de la furnizorii de servicii medicale
• Tine legatura cu furnizorii privind mentenanta si reparatiile aparatelor, echipamentelor sau instalatiilor
• Supervizeaza activitatea firmei care asigura curatenia clinicii
• Se ocupa de obtinerea tuturor autorizatiilor si de prelungirea acestora pentru centrul in care isi desfasoara activitatea cat si pentru cabinetele arondate centrului respectiv
• In colaborare cu directorul de operatiuni supervizeaza proiectele de constructie sau renovare ale centrului medical in care lucreaza
• Participa la efectuarea periodica a inventarului produselor aflate in gestiune
• Participa la planificarea si administrarea bugetului pentru achizitionarea echipamentelor, consumabilelor sau altor materiale necesare centrului medical
• Completeaza zilnic registrul de casa si transmite informatiile catre contabilitate
• Preia incasarile si le depune la Banca conform procedurilor
• Actioneaza in sensul remedierii imediate a problemelor aparute (ex. efectueaza mici reparatii in clinica)

Medicover este o companie suedeză de asistenţă medicală ce s-a detaşat pe piaţa serviciilor medicale private prin modalitatea unică de management al stării de sănătate a abonaţilor săi pe baza sistemului “medic personal” şi a prevenirii bolilor grave prin controale periodice.

n Romnia, Medicover deţine 9 centre medicale proprii, dintre care 4 in Bucureşti si cate unul in Cluj, Constanţa, Iaşi, Focşani şi Timişoara, 13 cabinete medicale on-site şi 75 clinici medicale afiliate la nivel naţional, menţinnd starea de sănătate a peste 53.000 de abonaţi.

Indiferent de profesie, de zona n care urmează să-şi desfăşoare activitatea sau de locul pe care l ocupă n structura organizaţională, candidatul ideal are abilitaţi şi cunoştinţe specifice poziţiei pentru care aplică, este pasionat de calitate, are o atitudine proactivă, se adaptează sau chiar provoacă şi susţine schimbarea, este o persoana integra, cştignd ncrederea celor din jur, are capacitatea de a lucra şi de a-i mobiliza pe ceilalţi să lucreze n echipă.

Expirat
Administrator  -  Medicover

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles