Publicat 27 Iun 2008 | Reactualizat 27 Iul 2008 | Expiră 28 Iul 2008

ADMINISTRATOR VANZARI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Cel putin studii medii finalizate ;
-Cunostinte excelente de operare PC (Excel -avansat, Word, Outlook) ;
-Experienta relevanta in lucrul cu clientii (atitudine proactiva, pozitiva, orientare spre rezultat, colegialitate) ;
-Foarte bune abilitati de organizare si comunicare (e-mail, telefonic), mare atentie la detalii – lucrul cu cifrele ;
-Limba engleza - nivel mediu

Descrierea jobului

Preluarea si urmarirea comenzilor de la KAM sau direct de la clienti ;
Pregatirea si urmarirea livrarilor de produse catre clienti in conformitate cu comenzile ;
Mentinerea unei relatii permanente cu clientii (asigurarea unui suport activ al procesului de vanzare);
Intocmirea si gestionarea facturilor corespunzatoare comenzilor primite in conformitate cu dispozitiile de livrare confirmate de catre Dept. Logistica;
Informarea permanenta a Key Accounts Manageri-lor asupra dificultatilor aparute in relatia cu clientii, asupra problemelor legate de stocuri, termene de livrare etc.
Intocmirea si arhivarea tuturor documentelor pe baza carora se desfasoara activitatea si care trebuie pastrate cfm legii sau procedurilor interne ;

Companie multinationala parte a Grupului Fourlis Grecia, lider pe piata electronicelor si electrocasnicelor din Romania si francizor pentru lantul de magazine INTERSPORT

*Pozitia de Administrator Vanzari este o pozitie nou infiintata si se refera la divizia de electronice electrocasnice.

Expirat
ADMINISTRATOR VANZARI  -  GENCO TRADE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles