Publicat 19 Mai 2008 | Reactualizat 17 Iun 2008 | Expiră 19 Iun 2008

ADMINISTRATOR SISTEM

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- asigura mentenanta echipamentelor tehnice ale firmei: calculatoare, periferice mufe, cabluri, legaturi de date, centrala telefonica etc.
- instruieste utilizatorii in legatura cu echipamentele specifice;
- intervine pentru rezolvarea problemelor din sistem;

Descrierea jobului

Cerinte:

- cunostinte solide hardware PC si periferice
- instalare, configurare şi administrare Windows 2000/2003/XP şi/sau UNIX, Linux
- cunostinte de baza instalare/intretinere retele calculatoare
- disponibilitate pentru program prelungit
- cunostinte solide Linux, Microsoft SQL Server,Windows Server, Active Directory,Perl,
- configurare şi instalare reţele, windows/unix, vpn advanced tunneling
- asamblare, testare, depanare sisteme
- reţele de calculatoare: tipuri de reţele – topologie, modelul ISO – OSI, modelul TCP/IP, baze de numeraţie, măşti de reţea, calcularea subreţelelor de calculatoare pentru diferite clase de reţea, drepturi de acces n reţea, ntreţinere şi administrare- monitorizarea echipamentelor de retea si a serverelor,
- internet,browsere şi navigare, protocoale Internet IP, TCP, FTP, HTTP
- aplicarea/supravegherea politicilor de backup/arhivare/restaurare la nivelul serverelor de baze de date;
- asistenta si suport pentru utilizatori in rezolvarea problemelor semnalate;
- instalarea si configurare echipamente;
- gestionarea accesului la aplicatii (utilizatori/grupuri/drepturi)

Descrierea companiei

Distributie produse alimentare ambalate

Expirat
ADMINISTRATOR SISTEM  -  PROMOTERM SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles