Administrator Sistem

SC Pehart Grup SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Pentru fabrica noastra de productie de la Dej (jud Cluj) cautam un Administrator de sistem
Profilul Candidatului
Profesional
  • Cunostinte de hardware (componente, periferice);
  • Cunostinte de configurare routere si echipament retea (switch-uri, AP-uri);
  • Cunostinte despre VLAN-uri, IPV4, retele de calculatoare, modelul OSI, firewall;
  • Cunostinte LINUX;
  • Cunostinte Active Directory;
  • Cunostinte Windows Server;
  • Rezistenta la efort si program prelungit;
  • Capacitate de adaptare;
  • Spirit practic si initiativa;
  • Abilitati de comunicare si negociere;
Personal:
  • Amabilitate
  • Punctualitate
  • Respect fata de cei din jur
  • Sinceritate
  • Discretie
  • Echilibru emotional

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:
  • Cunoaste infrastructura IT Pehart, o monitorizeaza, o gestioneaza si raspunde de buna functionare a acesteia;
  • Analizeaza, intelege si gaseste solutii pentru alertele generate de sistemele de monitorizare si alertare (Nagios, AlienVault);
  • Rezolva incidentele/problemele echipamentelor si retelei IT iar dupa ce le solutioneaza, redacteaza documentatia aferenta;
  • Parcurge, intelege si imunatateste continuu procedura de mentenanta a sistemului IT;
  • Configureaza si gestioneaza serviciul de firewall si exceptii in sistemul IDS/ IPS;
  • Configureaza si gestioneaza routere de backup, switch-uri core, switch-uri distributie si access point-uri;
  • Configureaza, gestioneaza si integreaza servicii si echipamente in sistemul de monitorizare Nagios;
  • Verifca procedurile de backup, restore si disaster recovery;
  • Verifica si gestioneaza backupurile echipamentelor si a sistemelor companiei.
  • Supor tehnic utilizatori
  • Gestionaza corect si eficient procesul de achizitie al echipamentelor IT:
  • Identifica corect nevoia utilizatorilor;
  • Instaleaza / reinstaleaza, configureaza si administreaza sistemele de operare si aplicatiile necesare pe calculatoarele si laptopurile din cadrul firmei;
  • Configureaza si gestioneaza conturile de e-mail;
  • Configureaza conturi pentru utilizatori in severul de AD;
  • Configureaza conturi de VPN;

Pehart Grup este liderul productiei de hartie tip tissue (materie primia si produse finite) in Romania.

Compania are doua site-uri de productie, in Petresti ,langa Sebes, judetul Alba si la Dej, judetul Cluj. Ambele puncte de productie sunt echipate cu tehnologii avansate pentru productia si transformarea hartiei tissue.

Fabrica de hartie din Petresti are o istorie de peste 180 de ani in productia si comercializarea hartiei pe piata din Romania. In perioada 2007-2009 fabrica a fost complet renovata si modernizata pentru deschiderea unor noi linii de productie a hartiei igienice si a prosoapelor de bucatarie pentru a indeplini cele mai inalte standarde din Europa.

In perioada 2012-2014, a fost construita fabrica de la Dej, avand utilaje de productie moderne pentru jumbo role (material brut pentru prelucrarea produselor din hartie) si pentru producerea hartiei igienice si a prosoapelor de hartie. In 2016 au fost inaugurate la Dej doua linii noi de productie a servetelelor si batistelor de hartie.

Misiunea noastra:

Să oferim produse inovative și de înaltă calitate la un preț competitiv. Să oferim angajaților un mediu de lucru sigur și plăcut, care să încurajeze responsabilitatea și dezvoltarea personală.

Să obținem cele mai bune rezultate de calitate în timp ce respectăm cele mai înalte standarde etice și de protecție a mediului prin reducerea deșeurilor și o bună gestionare a materiilor prime.

Să contribuim la dezvoltarea economică și socială a comunităților noastre.

Publicat 12 nov. 2021 Reactualizat 10 dec. 2021 Expiră 12 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos