Publicat 12 Aug 2008 | Reactualizat 24 Aug 2008 | Expiră 12 Sep 2008

ADMINISTRATOR SISTEM LINUX

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- minim 1 an experienta in lucrul cu servere Linux
- experienta in instalare/configurare/mentenanta/suport/diagnosticare probleme sisteme Linux
- cunostinte medii de networking (VPN, Routing, Firewalls)
- cunostinte de baza CVS si sisteme de control al versiunii in general
- experienta practica si cunostinte medii instalare, configurare si administrare Apache HTTP server, MySQL, SAMBA, OpenSSH
- utilizarea unui limbaj interpretat: Perl si/sau PHP reprezinta avantaj
- familiar cu lucrul in linia de comanda, cu fisiere text de configurare si cu administrarea remote folosind ssh
- spirit de echipa; persoana flexibila si organizata

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- monitorizeaza si administreaza serverele de dezvoltare si productie Linux ale companiei
- instaleaza/ofera mentenanta servere cu sisteme de operare Linux
- concepe, dezvolta si/sau modifica scripturi (bash, perl), dupa necesitati, pentru eficientizarea unor operatiuni si/sau automatozari
- configureaza, compileaza si/sau instaleaza software OpenSource sau comercial, dupa necesitati sau cerinte, si patch-uri pentru sistemele de operare sau kernel

Beneficii:
- mediu de lucru placut, orientat spre calitate si rezultate
- masa de pranz asigurata la restaurantul cladirii
- asigurare medicala privata
- oportunitati de dezvoltare profesionala

GECAD ePayment face parte din grupul GECAD si este un jucator principal pe piata de comert electronic din Romania si din afara tarii.
Suntem tineri, ne plac provocarile si stim sa ne bucuram de fiecare succes. Asa suntem de 4 ani si nu ne vom schimba nici in urmatorii 30 iar daca esti la fel ca noi de ce sa nu intri in echipa noastra?
Te asteptam si pe www.epayment.ro si www.avangate.com.

Expirat
ADMINISTRATOR SISTEM LINUX  -  GECAD EPAYMENT