ADMINISTRATOR SISTEM IT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Minimal:
  • Studii superioare cu profil informatic (sau in curs de finalizare)
  • Experiența de lucru cu sisteme Linux (Debian/Centos)/Windows 2008-2016;
  • Experiența de lucru cu VMware;
Un plus pentru cunostinte (sau capacitatea de a le asimila) de tip:
  • Cunoașterea normelor si procedurilor de securitate IT, principii de securitate;
  • Înțelegerea si aplicarea principiilor de securizare pentru sistemele informatice;
  • Cunoștințe PHP si MySQL;

Descrierea jobului

  • Administrarea sistemului informatic;
  • Administrarea aplicațiilor web interne;
  • Administrarea soluției de virtualizare;
  • Administrarea rețelei;
  • Administrarea serverului de email (Axigen);
  • Administrarea utilizatorilor si a drepturilor acestora in conformitate cu politicile de securitate si acces; (utilizatori/grupuri/drepturi);
  • Monitorizarea si administrarea soluției de VPN;
  • Monitorizarea si administrarea soluțiilor de securitate (2FA OTP, GAUTH, TOTP);
  • Mentenanță servere si echipamente de rețea;
  • Monitorizare rețea si sistem informatic;
  • Suport pentru utilizatorii remote;
  • Colaborarea cu furnizorii de servicii de telecomunicații;

Speed Transfer este o companie care isi desfasoara activitatea la nivel national, in domeniul serviciilor financiare, prin oferta adresata clientilor persoane fizice privind servicii de transfer de bani online cu numerar in Romania si in intreaga lume, servicii de schimb valutar cu numerar pentru persoane fizice.

Speed Transfer Financiar a dezvoltat servicii in sfera financiar-bancara, carduri de credit, operatiuni de plata, schimb valutar in numerar si in cont pentru persoane fizice si persoane juridice.

Publicat 5 oct. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos