Publicat 24 Dec 2006 | Reactualizat 21 Jan 2007 | Expiră 24 Jan 2007

administrator sistem (1 post) – Directia Administrare Infrastructura Informatica

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinţele minime din profilul postului
- studii superioare de specialitate; domeniul informatica, automatica, electronica, telecomunicatii; preferabil cursuri sau certificari Microsoft sau Unix/Linux;
- cunostinte foarte bune de administrare servere Windows/Unix/Linux;
- cunostinte solide de limba engleza
- abilitati de organizare si de planificare a activitatilor

Descrierea jobului

Principalele atribuţii ale postului sunt:
- administrarea serverelor si a serviciilor de pe aceste servere la nivel central – platforme Intel 32/64 biti si platforme RISC pe 64 biti;
- administrarea sistemelor SAN la nivel central;
- administrarea platformei de backup/arhivare;
- monitorizarea disponibilitatii serviciilor informatice ce privesc serverele, sistemele SAN si echipamentele de interconectare ale acestora folosind platforma HP OpenView

Înscrierile se fac în termen de 15 zile de la publicarea anunţului, la sediul Centralei CEC S.A. din Bucureşti, Calea Victoriei, nr.13, sector 3, în baza unei scrisori de intenţie şi a unui Curriculum Vitae. Acestea pot fi transmise şi prin fax la nr.310.09.41/312.43.28 sau prin e-mail la adresa gabriela.iordache@cec-sa.ro până la aceeaşi dată.

Între data limită de înscriere şi data concursului se va efectua o selecţie a C.V.-urilor prezentate iar candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la concurs.

Expirat
administrator sistem (1 post) – Directia Administrare Infrastructura Informatica  -  casa de economii si consemnatiuni