Publicat 22 Oct 2008 | Reactualizat 20 Nov 2008 | Expiră 22 Nov 2008

Administrator Retea

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cunostinte configurare, implementare, si administrare de retele informatice, securizare si administrare servere Linux si Windows;
- Abilitati practice si capacitate de diagnosticare rapida a problemelor de functionare hardware, software si retea;
- Cunostinte avansate de instalare, configurare si administrare Linux, Windows 2000/NT/XP/Vista;
- Cunostinte excelente in protocoale retea (TCP/IP), retele VPN;
- Cunostinte administrare baze de date relationale (MySql)
- Cunostinte de (X)HTML, CSS, PHP(indluding OOP), JavaScript (DHTML), AJAX;

Descrierea jobului

- Instalare / configurare / intretinere / diagnosticare / depanare hardware si software (computere, imprimante, echipamente de retea);
- Monitorizarea disponibilitatii si asigurarea bunei functionari a echipamentelor si serviciilor de retea
- Asistenta si suport tehnic pentru utilizatorii retelei de calculatoare
- Indeplinirea politicilor de backup;
- Urmarirea inventarului parcului IT (hardware, software, fise de echipamente) si intretinerea relatiei cu furnizorii IT (cereri si analize de oferte, comenzi, receptie produse IT, bonuri de comanda, garantii);
- Elaborarea de rapoarte si situatii pentru management

Fondată în 1991, OK Service Corporation se află de 17 ani în serviciul organizaţiilor româneşti publice şi private. Întreaga sa activitate a fost şi este dedicată organizării de programe de instruire şi perfecţionare de scurtă durată - cursuri scurte şi seminarii. A fost primul furnizor autohton privat al acestui tip de învăţământ de perfecţionare profesională din România.

Expirat
Administrator Retea  -  OK SERVICE CORPORATION