Publicat 15 Oct 2008 | Reactualizat 13 Nov 2008 | Expiră 15 Nov 2008

Administrator retea

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- minim 1 an experienta de administrarea retele
- experienta in instalare/configurare/mentenanta/suport/diagnosticare probleme sisteme Unix
- cunostinte medii de networking (VPN, Routing, Firewalls, DNS, DHCP, Domain controller, VOIP)
- cunostinte de baza CVS si sisteme de control al versiunii in general
- experienta practica si cunostinte medii instalare, configurare si administrare Apache HTTP server, OpenSSH, Kerberos etc
- experienta in lucrul cu sisteme MacOSX constituie un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- dezvoltare proiecte de infrastructura si asistenta in implementarea acestora, bazate in special pe tehnologii Apple
- instaleaza, monitorizeaza si administreaza serverele de dezvoltare si productie MacOSX Server ale companiei
- instalare, configurare si administrare solutii enterprise de Unified Communications intre locatiile companiei
- concepe, dezvolta si/sau modifica scripturi (shell, Perl, Python), dupa necesitati, pentru eficientizarea unor operatiuni si/sau automatizari
- configureaza, compileaza si/sau instaleaza software OpenSource sau comercial, dupa necesitati

Beneficii:
- office si mediu de lucru non-corporatist, adecvat muncii individuale si in echipa
- oportunitatea de a folosi calculatoare si gadgeturi de ultima generatie
- pachet salarial motivant
- masa de pranz la restaurant
- al 13-lea salariu si alte bonusuri

Codesignum Technologies este o companie orientata catre dezvoltarea de solutii bazate pe ultimele tehnologii Apple. Dorim sa formam o echipa tanara si entuziasta, plina de dinamism, capabila sa asimileze si sa implementeze tehnologii noi, utilizand cele mai performante echipamente.

Expirat
Administrator retea  -  Codesignum Technologies SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles