Publicat 10 Sep 2008 | Expiră 11 Oct 2008

Administrator Retea

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivel de experienta: minim 1 an.

Abilitati de comunicare si lucru in echipa.

Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj.

Disponibilitate la deplasari in tara. De aceea, experienta in condus, eventual pe distante mari, constituie un avantaj.

Capacitate foarte buna de asimilare a informatiilor noi.

Capacitate de analiza si sinteza.

Atentie la detalii.

Adaptabilitate la situatii noi.

Descrierea jobului

1. Instalarea, configurarea si intretinerea Retelei Locale de Calculatoare (denumita in continuare retea LAN);

2. Asigurarea suportului tehnic (telefonic, remote sau fizic) utilizatorilor retelei LAN;

3. Configurarea software a statiilor din retea (de ex. instalarea si/sau modificarea sistemului de operare, a aplicatiilor specifice functionarii in retea, aplicatii Office etc);

4. Crearea si administrarea conturilor de retea, a profilelor de utilizator, parolelor de acces si distributia resurselor retelei;

5. Monitorizarea si optimizarea conectivitatii si functionalitatii retelei LAN;

6. Asigurarea disponibilitatii si functionalitatii echipamentelor de birou (copiatoare, imprimante, scannere, fax-uri etc.);

7. Monitorizarea functionarii retelei LAN pentru asigurarea disponibilitatii ei catre toti utilizatorii, precum si executarea lucrarilor de mentenanta a retelei LAN;

8. Intretinerea hardware a echipamentelor inglobate in reteaua LAN (calculatoare, echipamente de retea, etc.) din sediile centrale si cele nationale;

9. Proiectarea si punerea in practica a dezvoltarilor ulterioare in reteaua LAN;

10. Intretinerea si dezvoltarea sistemelor de comunicatii (fax, telefonie, e-mail, VPN etc.);

Descrierea companiei

Membra a KBC Lease Group (Belgia)

Expirat
Administrator Retea  -  ROMSTAL LEASING IFN S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles