Publicat 14 Apr 2008 | Reactualizat 13 Mai 2008 | Expiră 15 Mai 2008

Administrator retea

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Obligatoriu certificat MCP sau MCSA sau MCSE sau CCNA
solide cunostinte retelistica, firewall, routing, mail servers (Exchange server, postfix)
experienta depanare/asamblare sisteme calcul
disponibilitate la deplasari in interes de serviciu la sucursale
Experienta sisteme Windows
Cunostinte Linux

Descrierea jobului

Help desk
Backup / restore baze date si altele
instalare/configurare/reparare sisteme operare windows (xp, vista, server 2000/2003)
monitorizare si mentenanta retea (event viewer, firewall log, antivirus, windows update etc)
Achizitii soft/hard
Cablare structurata.
Depanari probleme hardware sau software statii de lucru/servere
extinderi/mutari retele wired/wireless
In functie de experienta se va stabili salariul.
Probabil se va stabili o perioada de proba de 30/60 zile dupa care se va negocia contractul pe perioada nedeterminata

Rosal Grup este un holding cu capital integral privat romanesc. Activitatea principala este de colectare si reciclare de deseuri, amenajare spatii verzi, curatenie stradala si deszapezire in Sectorul 3 din Bucuresti si (partial) in Cluj, Suceava, Ramnicul Valcea si Baia Mare. Firmele din grupul Rosal acopera insa domenii largi de activitate - Rosal Electronics este producatorul DVD-playere E-Boda, Rosal Clima este importator si producator de aparate de aer conditionat, Aerosal ofera servicii de aviatie usoara si este editorul unor publicatii de specilitate, Rosal Ortopedic realizeaza proteze pentru persoane cu dizabilitati iar Realitatea TV, TVSport, Etno TV sau Taraf TV sunt cateva din proiectele media initiate si desprinse din cadrul grupului Rosal.
SC Rosal Grup are in prezent peste 1500 de salariati in sediile din Bucuresti si din tara.
Compartimentul IT al SC Rosal Grup are o echipa de 3 IT Pro pentru administrare resurse IT si helpdesk si 3 programatori cu responsabilitati de proiectare si implementare de solutii software ce sunt exploatate exclusiv in cadrul grupului (contabilitate, gestiune, resurse umane/salarizare, CRM, gestiunea parcului auto).

Expirat
Administrator retea  -  Rosal Grup SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles