Publicat 31 Mar 2008 | Reactualizat 29 Apr 2008 | Expiră 01 Mai 2008

ADMINISTRATOR RETEA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte tehnice

- Cunostinte de baza de retelistica
- CentOS, Debian
- Mail, WWW, DNS, DHCP, VPN, VoIP, HTTP/S

Alte cerinte
- Bun organizator
- Capacitate de lucru in echipa
- Capacitate de invatare rapida
- Posesor carnet conducere cat B

Avantaje
- Absolvent sau student an terminal Automatica sau Cibernetica
- Cunoasterea limbii engleze
- Certificari specifice domeniului( Cisco, Sun, RedHat, IBM, Ubuntu etc)

Descrierea jobului

Descrierea postului

- realizarea arhitecturii sistemelor de calcul, de comunicatie si a serviciilor online
- administrarea si mentenanta sistemelor de calcul, de comunicatie si a serviciilor online
- furnizeaza asistenta tehnica in servicii de telecomunicatii ( retelistica, telefonie, VoIP, VPN)
- furnizeaza asistenta tehnica pentru achizitii hardware si software
- gestioneaza portofoliul de furnizori necesari serviciilor tehnice derulate
- coordoneaza toate procesele de Service Desk/Incident Management
- urmareste performantele si disponibilitatea serviciilor tehnice prestate
- analizeaza cerintele viitoare pentru imbunatatirea proceselor si a sistemelor
Acest post implica un nivel moderat de timp alocat deplasarilor in interes de lucru.

Beneficii
- Formare profesionala permanenta
- Posibilitate reala de avansare catre post de management tehnic sau catre alte posturi functie de optiunile personale

Societatea angajatoare este o companie dedicata imbunatatirii experientei utilizatorilor sistemelor de prelucrare
automata a datelor prin furnizarea de produse si serviciii suport corespunzatoare.

Orientarea catre client antreneaza in cadrul companiei noastre orientarea catre angajat pentru stimulare si perfectionare continua, astfel progresam impreuna.

Expirat
ADMINISTRATOR RETEA  -  S.P.A.D. SOFTWARE SRL