Publicat 26 Mar 2008 | Reactualizat 26 Mai 2008 | Expiră 26 Iun 2008

ADMINISTRATOR RETEA

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Daca ai experienta de administrare retea sau daca esti doar student si esti pasionat de telecom te asteptam in echipa noastra.

Ai nevoie doar de cunostinte de baza de retea si Windows 2003 dar de multa proactivitate si simt de raspundere.

Descrierea jobului

Identifica problemele hardware si software si intervine pentru remedierea lor
Face propuneri de îmbunătăţire a serviciilor din punct de vedere software si hardware
Monitorizeaza reteaua interna a companiei şi bazele de date astfel incat sa nu apara disfunctionalitati
Menţine actualizată schema reţelei locale a companiei; alocă adresele de IP interne
Intreţine PC-urile, imprimantele, faxurile si multifunctionalele companiei; face programarea la service-ul periodic si mentine legatura cu furnizorii de service
Execută operaţiuni de instalare / dezinstalare software şi configurare;
Face backup-uri periodice conform procedurilor interne. Propune modificarea procedurilor interne de backup.

Euroweb Romania SA este cel mai mare furnizor local de linii inchiriate internationale, fiind principalul furnizor pe piata nationala wholesale internet si transmisiuni de date.
Euroweb Romania SA este membru fondator ANISP (Asociatia Nationala a Internet Service Providerilor din Romania), gestionarul nodului de interconectare a retelelor furnizorilor de internet RoNIX – Romanian Network for Internet eXchange.
Totodata, Euroweb Romania SA opereaza la nivel national prin 14 puncte de prezentare in principalele orase romanesti si doua puncte cross border, asigurand redundanta serviciilor oferite – servicii de transmisiuni de date, voce si acces la internet.
Incepand cu luna decembrie 2005, Euroweb Romania SA face parte din grupul Invitel Telecom.

Expirat
ADMINISTRATOR RETEA  -  Euroweb Romania SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles