Publicat 08 Nov 2005 | Reactualizat 04 Dec 2005 | Expiră 09 Dec 2005

Administrator retea/sistem

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice
Experienta in domeniu ( conform descrierii postului ) de minim 3 ani
Cunostiinte temeinice de hardware (asamblare, diagnostizare), de sisteme de operare Windows XP/2000/Server resp. Linux, retele LAN, Internet si VPN, echipamente de comunicatii fixe si mobile respectiv securizare ( firewall, antivirus, antispyware etc.)
Experienta multa in configurarea serverelor securizate de comunicatii ( mail si Internet ) si de fisiere bazate pe Linux
Abilitati de programare in baze de date ( preferabil PHP, PostgreSQL, MySQL,OpenOffice,Access,VBA)
Responsabilitate, conduita morala, abilitati de comunicare , spirit de echipa, independenta
Rezistenta la lucrul in conditii de stres, prioritizare si rezolvare eficienta sarcini, capacitate de efort sustinut, disponibilitate la program de lucru prelungit
Experienta intr-un mediu de ERP ( SAP ) reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati
Intretinerea si dezvoltarea infrastructurii informatice ( statii de lucru , servere , retele LAN si VPN ) si de comunicatii (echipamente centrale telefonice PBX, Fax, telefoane mobile, WAP etc) respectiv mentinerea functionarii la parametri optimi ale acestora
Instalarea si mentinerea nivelului de upgrade corespunzator ale sistemelor de operare ( Windows , Linux ) si ale programelor infrastructurale respectiv de birou (tip Office, dictionare etc.)
Securizarea sistemului informatic si ale retelelor de comunicatii
Asigura integritatea datelor informatice firmei, prin elaborarea si implementarea unei strategii de backup/recuperare respectiv securizare de date
Pastreaza evidenta tuturor echipamentelor de calcul/comunicatie si a licentelor
Asigura instruirea utilizatorilor in exploatarea echipamentelor din dotare si a lucrului in retea
Elaborarea si intretinerea anumitor aplicatii ajutatoare ca urmare a cerintei postului respectiv la cererea conducerii

Beneficii
pachet salarial competitiv
mediu de lucru dinamic
posibilitati de dezvoltare si afirmare

Descrierea companiei

Suntem un grup de firme cu specific de prelucrarea lemnului
cu perspective de dezvoltare si in alte domenii , avand sediul
central la Reghin , jud. Mures si cu puncte de lucru situate pe nivel national.
Nu demult societatea a implementat sistemul de ERP:SAP R/3 si cautam un coleg profesionist pentru suportul tehnic in cea ce priveste infrastructura hardware si comunicatii

Expirat
Administrator retea/sistem  -  SC Larix Forest SRL