Publicat 16 Iul 2021 | Reactualizat 01 Aug 2021 | Expiră 15 Aug 2021

Administrator retea si tehnician support IT

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Specialisti / Tehnicieni, Administrativ / Logistica, IT Hardware, IT Software

Candidatul ideal

Cunoștințe (cunoștințe și stăpânire tehnică, limbi străine):

  • Windows 10 (configurare, drepturi, gestionarea dispozitivelor / driverelor),
  • Office 365: gestionarea licențelor, căsuța poștală și administrarea onedrive, utilizarea sharepoint-ului și a aplicatiei teams,
  • Administrare Active Directory (utilizatori și grupuri CRUD),
  • implementarea stațiilor de lucru (KACE, Ghost, MDT).
  • Nivel bun de înțelegere și abilitate de a comunica oral și în scris în engleză și franceză.
Know-how (practică profesională):
  • Gestionarea cererilor, incidentelor, problemelor, modificărilor (ITIL),
  • redactarea procedurilor de operare.
Dimensiune relațională, autonomie și inițiativă:
  • Rigurozitate,
  • lucru in echipa,
  • capacitatea de a asculta și reformula,
  • spirit de sinteză și capacitate de popularizare a jargonului tehnic,
  • capacitate de învățare și auto-instruire (prin elearrning, etc ...)
Abilități utile:
  • Scripting / Shell: Ferestre batch (cmd), Powershell / WSH
  • Rețea: model OSI, operare protocol TCP
  • certificare ITL v2 sau superioară,
  • Concepte de metodologie de lucru AGILE
  • redactarea documentației, procedurilor de operare și comunicațiilor destinate utilizatorilor

Descrierea jobului

· Asistență pentru utilizatori și utilizatori VIP de la fata locului sau de la distanță, inclusiv:
- Procesarea solicitărilor și incidentelor software și hardware (nivelul 1 și, în unele cazuri, nivelul 2),
- Urmărirea incidentelor și coordonarea cu nivelul de suport avansat (escaladarea tichetului)
- Participarea la gestionarea problemelor în colaborare cu echipele de infrastructură și echipele de aplicații,
- Crearea cererilor de modificare,
- Asistență în utilizarea sistemului de informații și a instrumentelor informatice ale stației de lucru;

· Managementul sosirilor și plecărilor angajaților (furnizarea / recuperarea echipamentelor informatice, crearea / dezactivarea / ștergerea conturilor computerizate, prezentarea mediului de birou etc.),
· Gestionarea drepturilor de acces și a mesajelor,
· Producerea și actualizarea documentației destinate utilizatorilor,
· Realizarea și actualizarea metodelor de operare și a procedurilor echipei de asistență,
· Participarea la implementarea de echipamente noi (calculatoare, telefoane etc.), software și diverse proiecte legate de Sistemul de Informatie intern,
· Actualizarea inventarului (inventar, alocarea echipamentului, returnarea stocului, casarea, returnarea locatorului),
· Recepția și depozitarea materialului livrat.

Beneficii:

  • salariu competitiv;
  • bonuri de masa;
  • abonament de servicii medicale la o clinica privata din Cluj, Romania;
  • team-building-uri;
  • formari continue, atat interne cat si externe.

26 octombrie 2020 Generix Group, editor de soluții de aplicații SaaS pentru ecosisteme industriale, logistice și de vânzare cu amănuntul, își accelerează investițiile în cercetare și dezvoltare și anunță crearea Generix Soft Group România SRL cu un numar de 85 de angajati, un centru de competență inginerie software cu sediul în Cluj , centru tehnologic și plămân economic situat în nord-vestul țării.

Suntem prezenți în peste 60 de țări, grație filialelor noastre și rețelei noastre de parteneri. Soluțiile noastre SaaS sunt utilizate de aproape 6.000 de companii din întreaga lume. Cei 750 de angajați ai grupului sprijină zilnic clienți precum Carrefour, Danone, FM Logistic, Stonewall Kitchen, Marucci Sports, Agropur și chiar Domino's Pizza în transformarea digitală a lanțului de aprovizionare.

Administrator retea si tehnician support IT  -  Generix Soft Group Romania S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles