Publicat 27 Nov 2006 | Reactualizat 26 Dec 2006 | Expiră 28 Dec 2006

Administrator Retea IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

studii superioare tehnice
experienta pe un post similar minim un an;
cunostinte avansate software sisteme de operare desktop (2000, xp)
experienta administrare servere windows 2000/2003 server
certificarile microsoft si experienta sql constituie avantaj;
cunostinte office;
cunostinte hardware (componente, periferice);
cunostinte bune de limba engleza;
persoana proactiva, orientata inspre rezultat;
capacitate de intelegere si solutionare rapida a problemelor aparute;
capacitate de lucru in echipa;

Descrierea jobului

Atributiile postului:
- intretinere - administrare retele sub Windows 2000/2003 Server, Exchange 2003, SQL Server;
- administrare, configurare server mail, sistem de securitate
- monitorizare/configurare a retelei companiei;
- asigura activitatatea de mentenanta/service a sistemului;
- aplicare patch-uri;
- instalari si configurari Hardware si Software;
- urmareste functionarea optima a echipamentelor, retelei, serverelor;
- ofera suport tehnic si helpdesk utilizatorilor (instalare, administrare, configurare, mentenanta);
- administreaza retele tip intranet si VPN;
- dezvolta infrastructura de retea;
- administreaza utilizatorii si drepturile de acces ale acestora la elementele de reţea partajate
- asigura backup periodic automat al datelor si restaurare la cerere
- instalează si administreaza produse software antivirus

Descrierea companiei

S.C. STRAERO S.A. - Companie din domeniul Aeronautic

Expirat
Administrator Retea IT  -  STRAERO S.A.