Publicat 04 Mai 2006 | Expiră 04 Iun 2006

Administrator Retea IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta de min. 2 ani in domaniu.
Cunostiinte bune in sistemele de operare Windows, statie, server, Linux.
Administrare domeniu Windows cu partea de servere si Active Directory.
Administrare SQL Server.
Microsoft ISA.
Protocol TCP/IP.
Cunostiinte bune de securitate de date, informatii, sistem.

Dinamic, cu atentie distributiva, analitic, proactiv, meticulos.

Descrierea jobului

Administrarea intregii retele IT.
Help desk.
Cablare, instalare si mentinere retea.
Recunosterea diferitelor probleme, diagnosticarea si rezolvarea lor.
Elaborare si implementare diferite proceduri si reguli pentru utilizarea resurselor IT.
Dezvoltare reguli securitate.

Ris-Management Grup ofera posibilitate externalizarii departamentelor suport existente intr-o companie, de ex.:
IT, RU, Administrativ, Juridic sau Contabilitate.
Clientul nostru, cunoscuta banca europeana - divizia leasing organizeaza concurs pentru ocuparea postului de Administrator Retea IT.

Expirat
Administrator Retea IT  -  Risc-Management Grup SRL