Publicat 01 Sep 2008 | Reactualizat 30 Sep 2008 | Expiră 02 Oct 2008

Administrator retea IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• absolvent profil tehnic;
• cunostinte generale retelistica (echipamente, protocoale, arhitectura ) si servicii de retea;
• cunostinte generale de instalare si configurare Windows XP, Linux (Firewall, DHCP, SAMBA, Postfix), Windows 2003 Server, MS Office, Outlook Express,
• cunostinte generale echipamente hardware - diagnosticare si mentenanta;
• capacitate de asimilare rapida, respectarea termenelor limita;
• persoana dinamica, cu initiativa, adaptabila lucrului in echipa.

Descrierea jobului

- identificarea din timp a problemelor hardware si software si interventia pentru remedierea lor;
- monitorizearea retelei interne a companiei astfel incat sa nu apara disfunctionalitati;
- participarea la dezvoltarea politicilor, a procedurilor si a resurselor referitoare la retea;
- realizeazarea de backup-uri periodice conform procedurilor interne;
- proiectarea si/sau implementarea retelei de calculatoare si de telecomunicatii;
- gestionarea licentelor pentru orice software utilizat in companie;
- administrarea aplicatiei ERP;
- realizarea/mentinerea si aplicarea metodelor pentru a se asigura securitatea datelor si programelor existente;
- gestionarea achizitilor, instalarea si intretinerea retelei locale si a punctelor de lucru.

DDS Group este o firma care s-a impus pe piata materialelor electrice prin calitatea produselor comercializate si prin servicii profesionale de consultanta si livrare .
Marfurile se structureaza pe doua sortimente principale: materiale electrice civile si echipamente industriale de joasa tensiune. Pe langa acestea firma distribuie cabluri si conductori , materiale de conectica cabluri , corpuri de iluminat industriale , climatizare si ventilatie .

Expirat
Administrator retea IT  -  S.C. DDS GROUP SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles