Publicat 22 Iun 2006 | Reactualizat 23 Iul 2006 | Expiră 23 Iul 2006

ADMINISTRATOR PORTOFOLIU

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare economice;
Cursuri de specialitate: CNVM, ASIF, constituie un avantaj;
Experienta pe piata de capital,constituie un avantaj;
Experienta profesionala in domeniul vanzarilor la bursa, constituie un avantaj;
Cunoasterea foarte buna a legislatiei ;
Cunostinte de planificare strategica;
Abilitati de comunicare si organizare; gandire analitica, flexibilitate si spirit de initiativa;
Cunosterea limbii engleze ;
Cunostinte de operare PC MS Office (Word, Excel);
Experienta in pozitie similara constituie real avantaj;
Capacitatea de a lucra in echipa;
Permis de conducere.

Descrierea jobului

Evidenta actionariatului, pentru care tine legatura cu Registrul Miorita;
Tine legatura cu Bursa de valori, CNVM, Societatea de Valori Mobiliare;
Munca de secretariat pentru Consiliul de Administratie;
Intocmeste convocatorul si ordinea de zi pentru Consiliul de Administratie, redactand hotararile Consiliul de Administratie;
Organizeaza Adunarile Generale, pentru care intocmeste ordinea de zi, proiecte de hotarari si hotaririle Adunarilor Generale.
Monitorizeaza si raspunde de legalitatea tranzactionarilor actiunilor pe piata;
Intocmeste comunicatele de presa legate de rezultatele si proiectele societatii;
Se ocupa de plasamentele disponibilului banesc pe piata de capital.

OFERTA:

Posibilitatea de avansare;
Pachet salarial motivant;
Mediu de lucru profesionist.

Grup Codlea este un important developer de proiecte imobiliare, constructii de parcuri industriale, complexe si zone rezidentiale.
Alte domenii in care activeaza Grupul Codlea sunt depozitarea si distributia produselor congelate si a produselor de sera.
Cifra de afaceri prognozata pentru anul 2006, este de 100 milioane RON.
Pentru mai multe informatii va rugam sa accesati site-ul:
• www.eurocodlea.ro
• www.parcIndustialUTA.RO
• www.bermo.ro

Expirat
ADMINISTRATOR PORTOFOLIU  -  SC GRUP CODLEA SA