Administrator operatiuni vamal

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Adecco Resurse Umane recruteaza Administrator operatiuni vamale pentru unul dintre clientii sai, un principal furnizor de curierat.

Cerinte:
  • Preferabil studii medii finalizate (diploma Bacalaureat)
  • Cunostinte de limba engleza (mediu)
  • Cunostinte operare calculator (in special Excel)
  • Cunoasterea sistemului vamal si a legislatiei vamale (reprezinta avantaj)
  • Spirit de echipa, acuratete si atentie la detalii

Responsabilitati:
  • Asigura suport pentru intocmirea dosarului catre declarantul vamal
  • Avizeaza clientii de sosirea transporturilor
  • Solicita clientilor documente, informatii necesare realizarii in bune conditii a formalitatilor vamale
  • Asigura conformitatea cu procesele si procedurile companiei, plus cu legislatia vamala
  • Se asigura de obtinerea aprobarilor necesare pe parcursul proceselor
  • Reprezinta compania in fata autoritatilor vamale
  • Monitorizeaza fluxul declaratiilor vamale pana la obtinerea “liberului de vama”
  • Se ocupa de obtinerea vizelor de la autoritatile vamale sau alte entitati implicate in procesul de vamuire

BENEFICII
- Contract de munca
- Program de lucru L-V, 8h
- Asigurare medicala
- Salariu atractiv
- Tichete de masa: 15 Ron
- Transport asigurat / decontat

LOCATIE : OTOPENI

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 21 oct. 2021 Reactualizat 18 nov. 2021 Expiră 20 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos