Publicat 06 Mai 2008 | Reactualizat 04 Iun 2008 | Expiră 06 Iun 2008

Administrator Linux

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- cunoaşterea limbii engleze (scris, vorbit, citit) - foarte bine
- cunoaşterea limbii italiane (vorbit) - bine
- posibilitatea deplasării în afara României
- alte calităţi : lucrul în echipă, comunicativ, lucrul în condiţii de stres

Descrierea jobului

Opensys Italia (cu sediul n Bucureşti)
www.open-sys.it

Administrator Linux :
- Instalare şi configurare un server Linux:
• compilare Kernel
• instalare de pachete
• compilare pachete
- Programare n Bash
- Reţele
• scriere şi gestionare Firewall
• verificarea funcţionării reţelei (utilizarea: ping, traceroute, tcpdump, netcat, ethereal)
• configurare şi gestionare server sendmail, postfix, pop, imap, http, ftp, etc.
• Configurare VPN şi OPENVPN

Cunoştinţe opţionale (Asterisk) :
- Instalare şi configurare Asterisk (cu oricare tip de placă sau dispozitiv extern)
- Compilare Asterisk
- Programare n Asterisk
- Cunoaşterea funcţiilor Managerului Asterisk
- Rezolvarea problemelor de conectivitate ntre Asterisk şi dispozitivele cu care este conectat

Contact:
Marius Constantin Postolache
tel : 0744395464
Email : marius.postolache@open-sys.it

Salariu: negociabil

Expirat
Administrator Linux  -  OpenSys Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles