Publicat 16 Ian 2008 | Reactualizat 14 Feb 2008 | Expiră 16 Feb 2008

Administrator IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare (electronica, electrotehnica);
- Cunostinte de depanare hardware si software a PC-urilor;
- Cunostinte necesare administrarii fizice a unei retele de calculatoare;
- Experienta de minim un an pe un post similar;
- Persoana dornica sa-si construiasca o cariera in domeniu;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara;
- Cunostinte retele(cablare, design, TCP/IP) si echipamente de retea (switch, router, etc);
- Cunostinte servicii de retea (mail, www, ftp, dns, etc), routare, vpn;
- Cunostinte hardware - diagnosticare si mentenanta;
- Cunostinte de administrare OS Windows

Descrierea jobului

- Participarea la activitati de proiectare, implementare, configurare si testare de echipamente IT;
- Configurarea si instalarea statiilor de lucru cu sistemul de operare;
- Administrarea retelei locale, diagnosticarea si rezolvarea problemelor aparute in retea;
- Instalarea diverselor echipamente IT;
- Depanarea si mentenanta echipamentelor IT;
- Asistenta si suport pentru utilizatorii retelei de calculatoare;
- Urmarirea si planificarea activitatilor de reparatii si intretinere a punctelor de lucru;
- Optimizarea cheltuielilor de intretinere si functionare;
- Verificarea si urmarirea costurilor de reparatie;

Fondată în 2003, firma Andromede Decor, prin intermediul lanţului de magazine de decoraţiuni interioare şi cadouri Bam Boo, a devenit în scurt timp unul din jucătorii importanţi pe piaţa produselor destinate decorării interioare şi a cadourilor. Magazinele Bam Boo ofera produse pentru toate categoriile de clienti (venituri, situatie sociala, cultura si varsta).

In ultimii ani, reteaua magazinelor Bam Boo s-a extins, in prezent existand 11 astfel de locatii in Bucuresti (5), Timisoara, Iasi, Constanta, Pitesti, Brasov, Cluj.

Expirat
Administrator IT  -  Andromede Decor SRL