Publicat 13 Mai 2007 | Reactualizat 13 Iun 2007 | Expiră 13 Iun 2007

ADMINISTRATOR IT

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana cu solide cunostinte de IT, cu experienta dovedita de Adiministrator IT, cu abilitati de organizare, capabila sa lucreze cu sarcini multiple, cu o buna capacitate de prioretizare

Descrierea jobului

Pozitie presupune intretinerea statiilor de lucru existente, a serverului, gestionarea bugetului de IT si mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu furnizorii din domeniul IT.

Responsabilitati:

Intretinerea statiilor de lucru (~15)
1. mentinerea in buna functionare a statiilor de lucru: devirusari, rezolvarea diverselor probleme de soft/hard (inlocuire componente)
2. instalarea/configurarea de pachete software, instalare/configurare periferice si rezolvarea eventualelor incidente tehnice
3. instalarea de noi echipamente in retea
4. monitorizari ale traficului Web (internet si email-uri: total, pe useri, pe diferite destinatii, etc)

Intretinere server:

1. configureaza noi conturi de utilizatori, grupuri de membri etc;
2. aloca drepturi pe foldere – Public Folders si Explorer – conform regulilor interne
3. upgrade patch-uri de securitate
4. verificarea functionarii devirusatoarelor (+ verificari ale Log-urilor ) si a bunei functionari a procesului de upgradare automata
5. supervizarea procesului back-up automat si confirmarea explicita si periodica a faptului ca totul este ok (verificari de consistenta si securitate)

Mentinerea si dezvoltarea unor bune relatii cu furnizorii IT:

1. se ocupa de cautarea ofertelor si achizitionarea echipamentelor IT (PC, notebook, echipamente periferice)
2. mentine relatia cu furnizorul de servicii pentru configurarea/rezolvarea defectelor centralei telefonice
3. mentine relatia cu furnizorii de servicii pentru intretinerea copiatorului si, dupa caz, a altor echipamente IT
4. mentine realtia cu furnizorul de Internet – in cazul aparitiei de disfunctionalitati ale conexiunii Internet – pentru rezolvarea acestora
5. mentine la zi dosarul de evidenta a retelei de calculatoare (statii de lucru, utilizatori, configurari, drepturi alocate pe foldere etc) si actualizeza/dezvolta periodic setul de proceduri de lucru (specifice)

Gestionare buget:gestionarea bugetului alocat domeniului IT, din cadrul companiei.

Renumita companie multinationala care activeaza in domeniul productiei si distributiei de condimente.

ATENTIE:
Pentru a aplica la aceasta pozitie, trimiteti CV-ul NUMAI la adresa: office@human.first.ro; sunt luate in considerare DOAR CV-urile trimise la adresa mentionata.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

ADMINISTRATOR IT  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles