de ani Fără Frică...

Publicat 13 Nov 2019 | Reactualizat 04 Dec 2019 | Expiră 13 Dec 2019

Administrator ferma

1 post
Suntem in cautarea unui cuplu/familie/ a unei pesoane, care sa se ocupe de administrarea fermei de
ovine de la Viscri.
Descrierea postului
 Administrarea fermei care presupune :
o Intelege si aplica procedurile de productie, astfel incat sa contribuie in a atinge/depasi
indicii de productie
o Pregateste si intretine miscarea animalelor
o Respecta procedurile de igiena a fermei
o Supravegheaza in permanenta starea de sanatate a animalelor, identifica si
actioneaza in conformitate cu procedurile interne
o Se asigura ca activitatiile personalului,se desfasoara in conformitate cu normele
privind siguranta si sanatatea in munca(SSM)
o Alte activitati gospodaresti in ferma
 Cerinte:
o Absolvent studii superioare : Facultatea de Medicina Veterinara/Zootehnie
o Initiativa proactiva
o Flexibilitate si spirit de echipa
o Abilitati foarte bune de cominicare, planificare si organizare
 Absolvent studii medii : administrare proceduri interne : Inregistrare facturi, avize,
o intrari iesiri marfa
o verificare stocurilor
o alte activitati administrative

 Oferta salariala:
o Pachet salarial atractiv
Cv-rile se pot trimite si pe adresa : HR@eren.ro Drumul care va aduce la ferma noastra trece prin podisul Transilvaniei, pana in satul Viscri, undeva
intre Sighisoara, Rupea si Medias. Convinsi de farmecul si potentialul acestui loc, am dezvoltat aici o
ferma de ovine intinsa pe 90.500 mp, pe locul unei foste ferme zootehnice careia i-am redat viata de
altadata, dar cu normele europene de astazi. Am finalizat complet modernizarea si implementarea
proiectului la inceputul anului 2014, dar existam si activam in domeniu din 2003, ceea ce ne-a conferit
statutul de membri ai Cooperativei Agricole Magura Codlea Bioland.
La Viscri Farm, crestem ovine din rasa Tigaie si Merinos destinate pietii romanesti si exportului, sub
forma de carne si lapte. De asemenea realizam o structura de creştere si exploatare a oilor pentru
miei de lapte ingrasati pana la 30-40 kg. Pentru aceasta, ne bazam pe produse de calitate
exceptionala, traditie si exploatare facila, terenuri agricole folosite responsabil, forta de munca
disponibila in regiune si o eficienta economica ridicata. Din respect pentru natura, oameni si animale,
respectam in detaliu normele europene prin introducerea si dezvoltarea unor tehnologii noi de
crestere, dar si prin utilizarea panourilor solare ca sursa de energie alternativa.

Criterii de selecție

  • Peste 6 luni experiență în Agricultura, Administrativ / Logistica, Medicina veterinara
Administrator ferma  -  Eren Grup

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles