Publicat 07 Mar 2016 | Expiră 08 Apr 2016

Administrator de Sistem

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte
- Cunostinte solide de instalare/configurare/intretinere/operare sisteme Windows 7/8/10
- Cunostinte de administrare/configurare switch-uri, routere si wireless
- Cunostinte de configurare solutii de securitate: Antivirus, Firewall, IPSec, LAN & WLAN Security
- Cunostinte de instalare servere Windows/Linux/Unix
- Cunostinte de instalare/configurare/administrare medii virtuale
- Cunostine de instalare/configurare/administrare storage-uri
- Cunostinte de instalare/intretinere/configurare baze de date MSSQL, Oracle, MySQL
- Cunostinte de scripting(bash, batch, powershell)
- Cunostinte de baza hardware
Cunostinte VoIP
- Cunostinte de utilizare Microsoft Office
- Bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa
- Implicare si dorinta de asimilare continua de cunostinte
- Cunostinte de limba engleza

Descrierea jobului

Responsabilitati
- Asigurarea suportului tehnic pentru angajatii companiei
- Instalarea si configurarea calculatoarelor si a perifericelor
- Investigarea si rezolvarea problemelor software si hardware
- Aasigura buna functionare a retelei locale
- Mentine legatura cu furnizorii de echipamente IT
- Cauta oferte pentru achizitionarea de echipamente IT
- Asigurarea relatiei cu providerii externi (ISP) si clienti (VPN)
- Instalare/configurare masini virtuale pe diferite sisteme de operare
- Configurarea si monitorizarea serviciilor de infrastructura aplicatii

Asociatia de Dezvoltare si Integrare este specializata in activitatea de preluarea de sarcini administrative, oferind astfel servicii de calitate altor firme, atat pe plan national, cat si international. Flexibilitatea si profesionalismul sunt doar unele din atuurile care ne caracterizeaza. Asociatia de Dezvoltare si Integrare cuprinde o gama larga de domenii in care activeaza: incepand cu administratie de retele, training pentru specializare si pregatire profesionala, IT, Programare, Marketing, Webdesign pana la activitatea in domeniul constructiilor imobiliare.

Expirat
Administrator de Sistem  -  Development & Integration Association srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles