Publicat 21 Iun 2006 | Reactualizat 17 Iul 2006 | Expiră 22 Iul 2006

ADMINISTRATOR DE SISTEM/SPECIALIST IN APLICATII IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

EXCON CONSULTANTA, firma de resurse umane, recruteaza pentru clientii sai ADMINISTRATOR DE SISTEM/SPECIALIST IN APLICATII IT, in urmatoarele conditii:
a). Pregatire: studii superioare de lunga durata in domeniul tehnologiei informatiei;
- cunostinte avansate din domeniile software si hardware (experienta de minim 4 ani in lucrul cu servere si retele pe platforma Windows: Windows 2003 Server, Windows XP, Windows 2000, Windows ME/98, MS Exchange, AD, DNS, DHCP, TCP/IP, SQL Server, infrastructura gigabit, Emergency Disaster Recovery, upgrade pentru aplicatii si servere, securitatea sistemelor, internet);
- experienta in dezvoltarea si documentarea politicilor si a procedurilor legate de securitatea sistemelor informatice;
- absolvirea unor cursuri certificate MSCE/MCSA (Microsoft Certified System Engineer/System Administrator) sau a unor cursuri certificate de IT security (exemplu: CISSP - Certified Information System Security Professional) reprezinta un avantaj.
b). Abilitati si aptitudini necesare:
- capacitate de exprimare clara a ideilor atat oral, cat si in scris;
- abilitati de comunicare;
- abilitati de discutie si prezentare a unor idei si concepte personalului tehnic si non-tehnic;
- abilitatea de transpunere a unor procese sau concepte in cerinte tehnice;
- capacitate de lucru in echipa;
- abilitati analitice foarte bune si atentie sporita pentru detalii;
- capacitate de analiza, abstractizare, interpretare si elaborare a unor materiale documentare;
- dorinta de documentare adecvata a lucrarilor executate;
- cunostinte foarte bune de limba engleza;
- creativitate si adaptabilitate la sarcini;
- disponibilitate pentru lucrul in ture.

Descrierea jobului

Atributiile postului sunt din domeniul suportului tehnic si se refera la gestionarea optima a resurselor unui sistem informatic bazat pe platforma Windows.
- responsabilitati de instalare, depanare si mentenanta a aplicatiilor aflate in exploatare;
- asistarea utilizatorilor in utilizarea eficienta si corecta a sistemului;
- atributiuni de implementare a politicilor de securitate pentru protectia eficienta a sistemului informatic.

-pachet salarial atractiv, prime in functie de performantele atinse.

EXCON CONSULTANTA este firma de resurse umane, care realizeaza activitati de recrutare si selectie pentru clientii sai (www.excon.ro).

*Transmiterea unui CV ca raspuns la acest anunt presupune acordul dvs. fata de prelucrarea datelor cu caracter personal de catre reprezentantii EXCON CONSULTANTA, conform prevederilor Legii nr.677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date.
Totodata, vi se aduce la cunostinta faptul ca printr-o cerere scrisa adresata firmei EXCON CONSULTANTA va puteti exercita dreptul de acces, de interventie si de opozitie, conform prevederilor Legii nr.677/2001.

Expirat
ADMINISTRATOR DE SISTEM/SPECIALIST IN APLICATII IT  -  EXCON CONSULTANTA