Publicat 09 Oct 2006 | Reactualizat 07 Nov 2006 | Expiră 09 Nov 2006

ADMINISTRATOR de SISTEM MS - entry level

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• cunostinte administrare servere si statii Microsoft;
• cunostinte configurare echipamente de telecomunicatii (software si hardware);
• cunostinte si minima experienta implementare retele si cablare structurata;
• cunostinte de data networking si data security;
• cunostinte minime de administrare/instalare Linux;
• minim 6 luni de experienta administrare Microsoft;

Constituie avantaje la angajare:
• Cunostinte de administrare Cisco/Allied Telesyn;
• Cunostinte de interoperare Windows/Linux ;
• Cunostinte de administrare *NIX/*BSD
• Constintele de programare sistem (shell script si perl);
• Cunoasterea buna a limbii engleze (scris si vorbit);
• Abilitatea de lucra in echipa si pe proiecte, in cadrul unor termene stricte;
• Disponibilitate de a invata;
Permis categoria B

Descrierea jobului

• instalarea, configurarea si intretinerea sistemelor Microsoft pentru:
o servicii Internet (WEB, e-mail, DNS) ;
o servicii LAN;
o servicii WAN (VPN – IPSEC, securizari - firewall) ;
• intretinerea si optimizarea sistemelor de transmisii de date;
• monitorizarea sistemelor de transmisii de comunicatii de date;
• deplasarea in teren pentru instalarea/remedierea avariilor la
beneficiarii contractelor de furnizare a serviciilor de intretinere ;
• introducerea, tratarea si urmarirea tichetelor de incident;
• colaboreaza in interesul companiei cu partenerii si beneficiarii
contractelor de furnizare a serviciilor de intretinere ;

OFERTA
• Se asigura pregatire si tranining \"on fly\";
• Lucrul intr-o firma in plina ascensiune;
• Un mediu de lucru flexibil si un colectiv tinar si dinamic;
• Free bandwidth ;
• Free coffee;
• Telefon mobil;
• Posibilitatea de a invata in domeniul telecom;

Pachetul salarial cuprinde mai multe beneficii, care vor creste in
timp functie de performanta angajatului si de realizarile sale in cadrul companiei.

Va rugam aplicati NUMAI daca intruniti conditiile minime, aplicatiile trimise fara legatura cu pozitia vor fi ignorate.

Descrierea companiei

MASS AGE MEDIA

- Domeniu de activitate: Telecomunicatii, Servicii Integrate de Transport si Prelucrare a Datelor, Consultanta si Mentenanta - detalii pe website http://www.massagemedia.ro.
- Reprezentanta a firmelor: General Acoustics Gmbh
- Marcile reprezentate: Log_aLevel, DSLP

Expirat
ADMINISTRATOR de SISTEM MS - entry level  -  MASS AGE MEDIA