Administrator de retele IT – Compartiment Servicii Tehnologia Informatiei

SC TELETRANS SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Administrator de rețele IT – Compartiment Servicii Tehnologia Informației - Centrul SIBIU, pe perioadã nedeterminatã.

CANDIDATUL IDEAL:
- Studii superioare (absolvent sau student în an terminal) în domeniul informatic: calculatoare, automaticã, informaticã, electronicã, ciberneticã;
- Experiențã in domeniu: pentru studenți nu este necesarã;
- Capacitate de evaluare a situației, gândire de ansamblu;
- Capacitate de sintezã și analizã; gândire clarã, raționament logic;
- Spirit de observație, creativ și inovativ;
- Spirit de ordine și disciplinã, corectitudine, flexibilitate;
- Capacitatea de a lucra individual, dar și în echipã;
- Capacitatea de a lucra sub presiunea timpului;
- Abilitãți de comunicare interpersonalã;
- Cunoștințe limbi strãine: limba englezã;
- Carnet de conducere categoria B (avantaj).

Descrierea jobului

RESPONSABILITÃȚILE PRINCIPALE ale postului sunt:
- Mentenanțã rețele informatice ale CNTEE TRANSELECTRICA S.A. (Manageriale, MIS, SAP, Lotus Domino, Portal Colaborativ etc.);
- Întreținere bazã de date, servicii de asistentã tehnicã, operare aplicații, monitorizare sisteme informatice, dezvoltare și îmbunãtãțire software existent s.a.

TELETRANS ca operator naţional de comunicaţii se adresează operatorilor de comunicatii, companiilor mari, precum şi furnizorilor de servicii Internet (ISP) cu o ofertă largă de servicii de comunicaţii la un inalt nivel de calitate, implementate pe infrastructura bazata pe fibra optica şi echipamente profesionale de ultimă generaţie IP/MPLS.

TELETRANS dispune de un backbone cu acoperire naţională, de aproximativ 5000 km; peste 100 de noduri de transmisiuni şi acces la reţeaua de fibră optică; puncte de prezenţă in 14 municipii şi facilităţi de acces in alte 22; legături crossborder cu Ungaria, Bulgaria, Serbia, Ucraina şi Moldova, reţea pe mai multe nivele, complet redundantă, cu 9 inele adiacente şi echipamente profesionale de ultimă generaţie IP/MPLS.
Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos