Publicat 07 Mar 2008 | Reactualizat 05 Apr 2008 | Expiră 07 Apr 2008

Administrator de retea / inginer sistem

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii universitare în domeniul informatic
Experienta de lucru:
- administrare LAN cu cel putin 50 de echipamente si cel putin 2 provideri internet (mentenanta hardware si software, backup)
- administrare sisteme Microsoft (Windows XP, Vista, Windows Server 2003, Exchange, Active Directory si altele)
- administrare sisteme Linux (kernel, networking, iptables, servicii internet si altele)
- administrare retele Cisco (switch, router, VLAN, si altele)
AVANTAJE:
- Certificari Microsoft, Cisco, Linux.
- Experienţă în relaţii cu clienţii.
- Experienta in instalare, configurare si mentenanta echipamente enterprise (clasa server, storage, unitati de banda magnetica)

Descrierea jobului

- administrare LAN (tipuri de echipamente: switch, router, server, desktop); administrare conexiuni internet
- participare in proiecte complexe pentru clienti; proiectare, implementare si administrare solutii

Fondata in 1993 ca o sucursala a INTRACOM Grecia, INTRAROM este unul din cei mai mari producatori de telecomunicatii si sisteme informatice din Romania.
INTRAROM furnizeaza produse si servicii pentru proiectarea, implementarea de proiecte la cheie si asistenta tehnica in urmatoarele domenii:
- Management de retea
- Sisteme IT de management
- Retele publice de telecomunicatii

Expirat
Administrator de retea / inginer sistem  -  S.C. INTRAROM S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles