ADMINISTRATOR DE RETEA DE CALCULATOARE

Liberty Galati SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Absolvent de studii superioare în domeniul ingineriei informatice (Automatizări şi Calculatoare, Informatică,
  • Tehnologia informației sau alte studii superioare tehnice completate de certificari/ specializari din domeniul retelelor de calculatoare)
  • Cunoștințe teoretice si practice despre reţelele de calculatoare (Ethernet, LAN, WAN, TCP/IP, VLAN, WiFi)
  • Cunoștințe de bază despre sistemele de operare
  • Experienta in domeniu de minimum 2 ani
  • Carnet de sofer

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Instalarea, configurarea, întreținerea şi menţinerea în funcţiune a echipamentelor, componentelor hardware şi software din reţelele de calculatoare de proces (switch-uri, routere, Access Points, etc.)
  • Administrarea infrastructurii de reţea de proces a companiei
  • Monitorizarea performantei reţelelor şi implementarea de soluții de îmbunătăţire
  • Participare la proiectarea şi implementarea arhitecturii de reţea LAN / WAN de proces a companiei
  • Gestionarea si implementarea procedurilor de back-up şi restore ale configuraţiei reţelelor
  • Planificarea şi asigurarea suportului pentru infrastructura de reţea de proces
  • Analizarea problemelor care apar la echipamentele de retea de proces si a sistemelor asociate
  • Întocmirea şi ţinerea la zi a documentaţiei rețelelor, a problemelor de reţea apărute şi a soluţiilor găsite
  • Aplicarea de masuri de securizare a reţelelor şi a politicilor de „disaster recovery”
Beneficii:
  • Salariu fix
  • Telefon / laptop de serviciu
  • Pachet Servicii Medicale MedLife
  • Prime oferite de Ziua de Nastere, Ziua Siderurgistului, Paste, Craciun si Concediu
  • Voucher de vacanta in valoare maxima de 1000 RON
  • Bonus de performanta anual
  • Transport gratuit (in orasul Galati)
  • Asigurarea de programe de training care sa sprijine dezvoltarea carierei

Liberty Galați este cel mai mare combinat integrat din țară și lider în fabricarea produselor siderurgice, cu o capacitate actuală de producție de 2 milioane de tone de oțel, având posibilitatea de creștere a acesteia.

Combinatul Siderurgic de la Galați produce o gamă largă de produse plate (tablă groasă, rulouri, tablă zincată și tablă acoperită organic), precum și produse tubulare sudate longitudinal. Aceste produse sunt furnizate către clienții din zona Balcanilor, din Europa, dar și din țară. Produsele furnizate de Liberty Galați sunt utilizate în industria navală, în construcții, în industria auto și pe piața echipamentelor sub presiune.

Produsele tubulare livrate de Combinatul Siderurgic din Galați sunt utilizate în industria de petrol și gaze, precum și în transportarea altor fluide.

La Liberty Galați se numără aproximativ 5.100 de angajați și 1.700 de contractori, fiind considerat unul dintre cei mai mari angajatori din România de Est. Prioritatea zero pentru Combinatul Siderurgic Liberty Galați constă în asigurarea unor condiții de lucru sigure, atât pentru angajații proprii, cât și pentru contractori.

Unitatea se concentrează pe îmbunătățirea calității produselor și serviciilor oferite clienților, pe protejarea mediului înconjurător, și, de asemenea, vine în încurajarea tinerilor de a se alătura echipei locale.

Liberty Galați se implică în activități pentru dezvoltarea comunității locale prin proiecte ample de sponsorizare pentru domeniul medical și educațional.

Publicat 5 oct. 2021 Reactualizat 2 nov. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos