Publicat 04 Oct 2006 | Reactualizat 02 Nov 2006 | Expiră 04 Nov 2006

Administrator Cumparari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Bune abilitati de comunicare si negociere, prezenta agreabila, putere de analiza, ordonat, riguros, creativitate, capacitatea de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitati, spirit de echipa, rezistenta la efort intelectual, disponibilitate pt. calatorii in tara si strainatate.

Descrierea jobului

Mentinerea relatiilor de aprovizionare in flux continuu cu furnizorii.
Principala sarcina este negocierea contractelor de cumparare cu furnizori romani si straini, asigurarea bunei derulari a acestor contracte.
Acest lucru implica o permanenta comunicare cu furnizori romani si straini (in limbile engleza si engleza).
Cumparatorul asigura in mod continuu relatia dintre furnizori si departamentele client.
De asemenea, cunoasterea protofoliului de furnizori este obligatorie, cu toate cotatiile acestora (financiare, calitative, retur client)

-primirea, analizarea si arhivarea comenzilor lansate de catre departamentele companiei;
-elaborarea si transmiterea catre furnizori a cererilor de oferta pentru produsele sau serviciile solicitate;
-analizarea ofertelor transmise si propunerea celei mai avantajoase din punct de vedere al calitatii sau serviciului, al pretului si termenului de executie/livrare;
-negocierea preturilor si termenelor de livrare ale produselor, in functie de prioritati;
-elaborarea si supunerea spre aprobare a comenziilor de cumparare;
-urmarirea comenzii de cumparare prin contact direct cu furnizorul pana la inchiderea acesteia si receptia produsului;
-urmarirea si actualizarea listei cu potentialii furnizori;
urmarirea si actualizarea permanenta a listei cu costurile de transport.

Se asigura un cadru placut si civilizat de lucru, training in tara si strainatate, salariu si bonusuri motivante in functie de evolutie.

SC VILMAR SA este una din societatile cele mai importante ale grupului francez GENOYER SA, lider mondial in fabricarea si comercializarea unei game largi de produse forjate, flanse, fittinguri si echipamente industriale pentru industria petroliera, chimica, petro-chimica, transport si depozitare fluide etc.

Asteptam CV in romana/engleza la ResurseUmane@vilmar.ro

Expirat
Administrator Cumparari  -  SC VILMAR SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles