Publicat 20 Mai 2008 | Reactualizat 17 Iun 2008 | Expiră 20 Iun 2008

Administrator contracte

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare;
- Cunostinte relevante in domeniu: leasing, credit, asigurari;
- Cunostinte de contabilitate;
- Cunostinte operare PC (MS Office);
- Cunoasterea limbii engleze; limba germana constituie avantaj;
- Abilitati de comunicare; foarte bune aptitudini de negociator;
- Acuratete in lucrul cu date numerice;
- Rezistenta la stres.

Descrierea jobului

- Prelucrarea cererilor de finantare nou sosite in firma si comunicarea catre dealer (client) a stadiului acestora;
- Analiza bonitatii financiare a clientilor si luarea deciziei de finantare;
- Comunicarea rezolutiei finale catre dealer;
- Activarea contractelor in sistem;
- Transmiterea documentatiei necesare, catre dept. logistica;
- Pregatirea dosarelor in vederea arhivarii fizice si electronice;
- Acordarea rezolutiei pentru modificarea contractelor active (novatie, prelungirea duratei contractului);
- Promovarea tuturor produselor oferite de Grupul Financiar Porsche (leasing, credit, asigurari).

Grupul Financiar Porsche si-a inceput activitatea in Romania in anul 1998, ca filiala a Porsche Bank AG Salzburg. In momentul de fata, Grupul Financiar Porsche este alcatuit din patru companii: Porsche Leasing Romania IFN SA, Porsche Bank Romania SA, Porsche Broker de Asigurare SRL si Porsche Mobility SRL prin care ofera pe piata romaneasca de profil o paleta larga de produse: leasing financiar, leasing cross-border, leasing operational, management de flote, rent a car, credit auto si intermediere de asigurari pentru masinile finantate.

Expirat
Administrator contracte  -  Porsche Leasing Romania IFN SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles