Publicat 30 Nov 2007 | Reactualizat 30 Dec 2007 | Expiră 30 Nov 2007

Administrator baze de date

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta relevanta in domeniul administrarii de baze de date Oracle, proiectarea si implementarea de solutii;
- Cunoasterea limbajelor de programare SQL; PL/SQL;
- Cunoasterea arhitecturii de sistem pentru baze de date Oracle;
- Cunoasterea principiilor si regulilor de administrare a sistemelor de gestiune a bazelor de date;
- Studii superioare in domeniul IT;

Descrierea jobului

- Asigura administrarea bazelor de date (Oracle; Informix; MS SQL; MY SQL);
- Instaleaza si configureaza aplicatii Oracle si produse adiacente;
- Asigura suportul tehnic necesar pentru toate bazele de date;
- Planifica si realizeaza operatiunile de salvare si restaurare a datelor, planuri de asigurare a disponibilitatii in caz de evenimente neprevazute (contingency planning);
- Monitorizeaza si mentine in parametrii optimi performantele bazelor de date;
- Asigura consultanta tehnica echipelor de dezvoltare;
- Actualizeaza listele de inventar, licentele si configuratiile cu modificarile hw/sw a echipamentelor;
- Intocmeste si intretine documentatia privind actiunile pentru operarea sistemelor (intretinerea conturilor backup/restore, startup/shutdown, scripturi);

PayNet, certificat VISA, MasterCard si Dina Card (card national Serbia), este consacrat ca lider al pietei romanesti de procesare a cardurilor. Prin intermediul platformei sale din Romania proceseaza pentru mai mult de 18 banci din zona. Anul 2004 a marcat extinderea competentelor castigate in domeniul procesarii cardurilor prin implementarea proiectului “instant credit at merchant” care are la baza elemente (b-Direct si Retail 24) din platforma de Retail Banking a grupului INFORMER GROUP. Acest proiect reprezinta primul pas intreprins de PayNet in a oferi bancilor o platforma completa constand in outsourcing pentru serviciile de Retail banking.

In prezent, PayNet are in portofoliu 19 clienti institutii financiare (ABN Amro Bank, Piraeus Bank, Volksbank Romania, Banca Comerciala Carpatica, Emporiki Bank, Romexterra Bank, Unicredit Romania, Finansbank Romania, Eurom Bank, MB Banka a.d. Nis, Investbanka Macedonia, Societe Generale Cyprus, Banca Italo-Romena, Banca Daewoo Romania, Banca Romaneasca, San Paolo IMI Bank Romania, Euroline Romanian Services, plus o mare companie de tip “large consumer credit goods” ) si 4 companii non-bancare (Hilton Hotel, Marriott Hotel, Dial Telecom, SYSWARE).

Expirat
Administrator baze de date  -  S.C. SMART PAYNETWORK S.A.